fot. UAE Team Emirates

João Almeida powiedział podczas zgrupowania drużyny UAE Team Emirates w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, że w przyszłym sezonie skoncentruje się na walce w Giro d’Italia.  

Kolarze drużyny UAE Team Emirates przebywają na posezonowym lub – jak wolą niektórzy – pierwszym przedsezonowym zgrupowaniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tam powoli kreślą plany na kolejny sezon.

João Almeida ponownie będzie celował w Giro d’Italia, w którym to wyścigu przez dwa tygodnie nosił różową koszulkę lidera (2020). Trasa przyszłorocznej edycji wydaje się mu pasować ze względu na bardzo dużą liczbę kilometrów jazdy na czas. W tym roku zajmował miejsce na podium klasyfikacji generalnej na początku trzeciego tygodnia, ale niestety zaraził się wirusem Covid-19 i musiał się wycofać.

– Chcę znowu skupić się na Giro. Mieliśmy całkiem dobry rok, ale liczyłem na nieco więcej w Giro. Niestety zachorowałem na Covid. Tak czy siak wiele się nauczyłem i zdobyłem także kilka dobrych wyników

– powiedział Portugalczyk.

Almeida utrzymywał wysoką formę właściwie przez cały sezon. Plasował się w czołówce takich wyścigów jak UAE Tour, Paryż-Nicea, Volta a Catalunya oraz Vuelta a Burgos. W hiszpańskiej Vuelcie pracował na rzecz Juana Ayuso, który finiszował na podium.

Poprzedni artykułSkład reprezentacji Belgii na Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym 2022
Następny artykułNaszosowe podsumowanie sezonu 2022: Intermarché – Wanty – Gobert
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments