fot. UCI Cyclo-cross World Cup

Dziś wieczorem rozegrana zostanie druga runda Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym, która odbędzie się w amerykańskim Fayetteville. Na starcie staną gwiazdy przełajów, w tym: Fem van Empel, Eli Iserbyt, Lucinda Brand czy Michael Vanthourenhout.

Kolarki i kolarze przełajowe przenieśli się z Waterloo do Fayetteville, gdzie zostanie rozegrana druga runda Pucharu Świata 2022/23. W mieście w stanie Arkansas w ubiegłym roku również odbywały się wyścigi z cyklu Pucharu Świata, a także tegoroczne mistrzostwa globu, które padły łupem Toma Pidcocka i Marianne Vos.

Runda w Fayetteville, na której będą rywalizować zawodnicy i zawodniczki, mierzy niespełna 3 kilometry i jest charakterystyczna ze względu na długi odcinek schodów (39 stopni), a także 250-metrowy podjazd (około 7% nachylenia). Znaczna część trasy poprowadzona jest po trawie – w przeciwieństwie do ubiegłorocznej odsłony Pucharu Świata w Fayetteville, tym razem nie prognozowane są opady deszczu, przez co można spodziewać się szybkiego wyścigu.

Wieczorem polskiego czasu odbędą się wyścigi elity. Na pierwszy ogień pójdą kobiety, wśród których zobaczymy między innymi: świetnie dysponowaną Fem van Empel (Pauwels Sauzen-Bingoal), która prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Deceuninck), Lucindę Brand (Baloise Trek Lions) – aktualną mistrzynię świata, a także Denise Betsemę (Pauwels Sauzen-Bingoal) czy Annemarie Worst (777).

Głównymi faworytami rywalizacji mężczyzn będą zawodnicy Pauwels Sauzen-Bingoal – lider Pucharu Świata, Eli Iserbyt, a także Michael Vanthourenhout. O najwyższe pozycje mogą powalczyć też: Laurens Sweeck (Crelan-Fristads) czy Thibau Nys (Baloise Trek Lions).

Po rozegraniu dzisiejszych wyścigów, największe gwiazdy przeniosą się do Europy, gdzie odbędą się kolejne rundy Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym.

Listy startowe: elita kobiet, elita mężczyzn

Wyścigi elity kobiet i mężczyzn w Fayetteville będą transmitowane w Eurosporcie 2 / Playerze / GCN+ (kobiety – od 19.20; mężczyźni – od 20.50).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments