fot. Tour de Romandie

W kwietniu, niedługo przed rozpoczęciem Tour de Romandie, została zwołana specjalna konferencja prasowa, na której Fabian Cancellara ogłosił, że przejmie stery w Swiss Racing Academy i postara się, by ta ekipa w przyszłym roku znalazła się w drugiej dywizji. Nowa nazwa tego projektu brzmi Tudor Pro Cycling Team.

Do sieci trafiły właśnie pierwsze informacje na temat potencjalnych celów transferowych tej drużyny. Podobno tylko kwestie formalne, tj. ogłoszenie przez UCI przyznania licencji drugiej dywizji dzielą Arvida de Kleijna od podpisania kontraktu z zespołem Fabiana Cancellary. 28-letni sprinter to z pewnością duże nazwisko jak na taki zespół – Holender jest bardzo regularnym sprinterem, a ostatnie trzy lata spędził właśnie w Pro Teamach.

Drugim kolarzem łączonym ze szwajcarską formacją jest Rick Pluimers. To także kolarz pochodzący z Niderlandów, acz o wiele młodszy – ma ledwie 21 lat. Ostatnie 3 sezony Holender spędził w Jumbo-Visma Development Team, a w tym okresie zajął m.in. 2. miejsce w Liège – Bastogne – Liège U23. To z pewnością duży talent.

Właśnie na młodych zawodnikach ma się zresztą opierać ta ekipa. W tym roku jej barwy reprezentowali m.in. 23-letni mistrz Szwajcarii elity, specjalizujący się w sprinterskich pojedynkach Robin Froidevaux, zwycięzca Alpes Isère Tour, góral Yannis Voisard, bardzo regularny Sean Flynn, 3. zawodnik Dookoła Mazowsza 2021 Petr Kelemen czy 23-letni specjalista od jazdy na czas Alex Vogel.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments