Foto: ©ThomasMaheux

Zwycięzca Paryż – Roubaix wraca do świata sportu jako główny dyrektor sportowy ekipy, w której będą jeździć Katarzyna Niewiadoma i Agnieszka Skalniak-Sójka.

Magnus Bäckstedt w ostatnich latach był znany przede wszystkim jako ojciec swoich dwóch córek. Zoe zdominowała kobiece kolarstwo w kategorii juniorek. Niedawno została podwójną mistrzynią świata. Elynor nie jest tak utytułowana, ale od 2020 roku z powodzeniem jeździ w Trek-Segafredo Women.

Teraz zwycięzca Paryż – Roubaix oraz etapów Tour de France i Giro d’Italia będzie głównym dyrektorem sportowym CANYON//SRAM.

Kiedy moje dziewczyny zaistniały w wielkim sporcie i mogą zająć się sobą postanowiłem, że będę ponownie realizował swoją pasję. Szukałem posady dyrektora sportowego i ze świetną propozycją wyszedł Ronny Lauke. Kiedy zobaczyłem, jak działa zespół i spotkałem się z zawodniczkami i personelem, po prostu poczułem, że to właściwe miejsce dla mnie

– powiedział 47- letni Szwed.

Jest to dla mnie odpowiednie miejsce na początek. Zespół jest świetnie zorganizowany, ale na pewno jest coś do poprawy. Teraz czeka nas przygotowanie do nowego sezonu, a później to co lubię najbardziej, czyli wyścigi

– dodał Magnus Bäckstedt.

W drużynie CANYON//SRAM jeździ Katarzyna Niewiadoma, a od nowego sezonu będzie tam także Agnieszka Skalniak – Sójka. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments