fot. Princess Anna Vasa Tour / Dariusz Krzywański

Będąca w tym sezonie w fenomenalnej dyspozycji Polka dołączy do składu, w którym jeździ już Katarzyna Niewiadoma.

To jest zdecydowanie rok Agnieszki Skalniak-Sójki. W wyścigach z kalendarza UCI zaliczyła już czternaście triumfów. Zajmuje drugie miejsce wśród kobiet, a czwarte ogólnie w rankingu zwycięstw w tym sezonie. Wyniki aktualnej mistrzyni Polski w jeździe na czas nie mogły przejść bez echa.

Dzisiaj ekipa CANYON//SRAM Racing poinformowała, że podpisała z Polką dwuletni kontrakt.

Dla mnie ten transfer to spełnienie marzeń. Jestem bardzo dumna, że taki zespół mnie zauważył, a ja będę tam mogła dalej rozwijać swoje umiejętności. Po zdobyciu pierwszego medalu w kategorii juniorów wiedziałam, że kolarstwo będzie moim życiem. Moi rodzice zadbali o to, bym mogła spróbować różnych sportów, a ja wybrałam ten właściwy. Dzięki kolarstwu poznałam także mojego męża i oboje nie możemy żyć bez tego

– powiedziała 25- letnia Polka po podpisaniu kontraktu.

Agnieszka Skalniak-Sójka wiele już osiągnęła jako kolarka, ale nie zamierza na tym poprzestać:

Wiem, że to, co osiągnąłem do tej pory, to nie koniec moich możliwości. Przyszły rok z pewnością będzie bardzo interesujący. Moim głównym celem będzie jak największa pomoc naszym liderkom, a jeśli dostanę swoją szansę, na pewno będę chciała ją wykorzystać w 100%.

Menadżer ekipy Ronny Lauke jest bardzo zadowolony z zakontraktowania Polki:

Agnieszka wiele wniesie do naszego zespołu. Jej wyniki są imponujące, ale podoba nam się także jej agresywny styl jazdy. Już nie możemy się doczekać współpracy z nią. Wierzymy, że doskonale się wpasuje do naszej ekipy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments