fot. Lotto Soudal

Alec Segaert (Lotto – Soudal U23) wygrał po finiszu z atakującej czwórki Il Piccolo Lombardia. 

93. edycja prestiżowego wyścigu dla młodzieżowców została rozegrana na trasie wokół Oggiono. Do przejechania było ponad 170 kilometrów, a głównymi trudnościami były oczywiście Madonna del Ghisallo, Colle Brianza i Marconaga.

Już na początku wyścigu mieliśmy sporo ataków. To spowodowało, że peleton podzielił się i na czele znalazło się około 40 kolarzy.

Podczas pokonywania Madonna del Ghisallo (8,7 km długości; średnie nachylenie 5,5 %) z grupki zaatakowali: mistrz świata młodzieżowców Yevgeniy Fedorov i Harold Martin Lopez (obaj Astana Qazaqstan Development Team), Jordan Labrosse (AG2R Citroën U23 Team), Alec Segaert (Lotto – Soudal U23) i Welay Hagos Berhe (EF Education-NIPPO Development Team).

Prowadząca piątka miała na 40 kilometrów przed metą około 30 sekund przewagi. Na Colle Brianza (7,4 km długości; średnie nachylenie 4,3 %) w kontrę zabrali się Alessandro Pinarello (Bardiani-CSF-Faizanè), Giacomo Villa (Biesse – Carrera) i Francesco Busatto (General Store – Essegibi – F.Lli Curia).

21 kilometrów przed metą na samotny atak zdecydował się Labrosse, ale szybko został doścignięty. Natomiast tego przyspieszenia nie wytrzymał Martin Lopez. Na finałowym podjeździe Marconaga (1,5 km długości; średnie nachylenie 8,1 %) odpadł Berhe.

Prowadząca trójka wspólnie przejechała ostatni podjazd, ale na 4500 metrów przed metą ponownie na atak zdecydował się Labrosse. Jednak Francuz po raz kolejny został doścignięty.

700 metrów przed metą do szachującej się trójki dojechał Berhe. O zwycięstwie zadecydował więc sprint tej czwórki. Najszybszy okazał się Alec Segaert (Lotto – Soudal U23).

Kolejne miejsca zajęli Yevgeniy Fedorov (Astana Qazaqstan Development Team) i Jordan Labrosse (AG2R Citroën U23 Team).

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułCRO Race 2022: Elia Viviani triumfuje po pięknej pracy kolegów z zespołu, Matej Mohorič wygrywa „generalkę”
Następny artykułFamenne Ardenne Classic 2022: Axel Zingle z trzecim zwycięstwem w sezonie
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments