fot. Le Tour de France

Dość nietypowo rozegrany został etap 2b. wyścigu Ronde de l’Isard 2022. Z powodu śnieżycy na Col du Tourmalet rywalizacja orlików została skrócona do niespełna 25km, a po wygraną na Gavarnie-Gèdre sięgnął . Liderem klasyfikacji generalnej pozostał 16. na mecie Johannes Staune-Mittet.

Pierwotnie dzisiejszy etap miał się rozpoczynać w Bagnères-de-Bigorre i prowadzić przez jedną z legend kolarstwa – Col du Tourmalet. Ostatecznie jednak z powodu śnieżycy odcinek został skrócony do 24,9km, a zawodnicy jechali z Luz-Saint-Sauveur na szczyt Gavarnie-Gèdre. Cały dystans prowadził pod górę, a jej średnie nachylenie wynosiło prawie 5%. Finałowe 6km osiągało gradient na poziomie 7,7%.

Od samego startu działo się sporo i nie ma co się dziwić – tak krótki etap można było pojechać praktycznie w całości na 100%. W odjazd dnia zabrali się Samuel Fernandez Garcia (Equipo Amateur Caja Rural – Seguros RGA), Ilan Larmet (VC Pays de Loudeac) i Lorenzo Germani (Equipe continentale Groupama-FDJ), w pogoń za nimi ruszyło jeszcze kilku innych zawodników. Na około 10km przed metą do trójki doszli Quentin Cowan (Vendée U), Cooper Johnson (Aevolo) i Unai Aznar (Lizarte), peleton zaś tracił nieco ponad minutę do harcowników.

Odjazd dojechał tak aż do najbardziej stromych fragmentów podjazdu, gdzie zaatakował Samuel Fernandez Garcia. Najdłużej utrzymywał się z nim Ilan Larmet, ale ostatecznie to Hiszpan pomknął po etapowy triumf. Zawodnik Caja Rural obronił swoją przewagę i nieznacznie przed faworytami klasyfikacji generalnej przeciął linię mety. Drugi na mecie był jeden z głównych kandydatów do zwycięstwa w całym wyścigu – Lenny Martinez z Equipe continentale Groupama-FDJ.

Wyniki etapu 2b. wyścigu Ronde de l’Isard 2022:

Poprzedni artykułCRO Race 2022: Jonas Vingegaard wygrywa po raz pierwszy od Tour de France!
Następny artykułKatarzyna Wilkos: „Spokojnie, ale wciąż do przodu”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments