fot. Szymon Gruchalski / Tour de Pologne

Wiadomo już skąd wystartuje wyjątkowa, bo jubileuszowa edycja Tour de Pologne UCI World Tour. Po 16 latach największe wydarzenie sportowe w Polsce powróci do Poznania! To właśnie tam rozpocznie 80. Tour de Pologne. Zawodnicy najlepszych grup zawodowych wystartują z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zwycięzcę 1. etapu poznamy na widowiskowej mecie zlokalizowanej na Torze Poznań.  

– Chciałbym zakomunikować, że jubileuszowa edycja Tour de Pologne rozpocznie się w Poznaniu! W 2023 roku będziemy obchodzić 95 urodziny wyścigu, będzie to także okrągła 80. edycja. Przepiękny etap ze startem i metą w Poznaniu, podczas którego objedziemy województwo wielkopolskie. To region bogaty w interesujące miejsca i bogatą historię. Jestem pewien, że będzie to wielkie kolarskie widowisko!

– zapowiedział dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang.

W ustaleniach dotyczących organizacji pierwszego etapu 80. Tour de Pologne UCI World Tour ze startem i metą w Poznaniu i w konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miasta Poznań udział wzięli Prezydent Miasta Poznań Jacek Jaśkowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski i Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.

Po raz pierwszy Poznań znalazł się na mapie wyścigu w roku 1928, podczas pierwszej edycji wyścigu. Po raz ostatni Tour de Pologne był tu zorganizowany w 2007 roku. Etap do Poznania wygrał wówczas Włoch Danilo Napolitano.

80. Tour de Pologne UCI World Tour będzie trwał od 29 lipca do 4 sierpnia 2023.

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz

Żałosne – z roku na rok zamiast budować ciekawy tour lang team promuje miasta które dają kasę a poziom TdP spada:(

Lesław
Lesław

@Arkadiusz, no jakby na to nie patrzeć to Lang Team właśnie poprzez miasta, które dają kasę zbudował taką pozycję TdP.

miki
miki

Jak górale zapowiedzieli, wywalili TDP Z ZAKOPANEGO bo dutki poszły w pi-du po 3 dniowej blokadzie miasta .