Po roku przerwy ostatni monument sezonu ponownie zakończy się w Como. Tym razem kolarze nie będą pokonywać Muro di Sormano.

116. edycja wyścigu Il Lombardia rozpocznie się w Bergamo, a po 253 kilometrach kolarze będą finiszować w Como. Włoski monument zostanie rozegrany w sobotę ósmego października.

Na początku na zawodników będą czekać podjazdy Forcellino di Bianzano, Ganda, Passo della Crocetta, Forcella di Bura i Colle di Berbenno. Później trochę płaskiego terenu przed bardzo ważnym Madonna del Ghisallo.

Jeszcze przed przecięciem linii mety walczący o zwycięstwo będą musieli zmierzyć się z San Fermo della Battaglia. Na ostatniej rundzie już na początku czeka na nich Civiglio (z nachyleniem dochodzącym do 10 %) i na koniec ponownie San Fermo della Battaglia.

Warto wspomnieć, że dla dwóch kolarzy będzie to ostatni wyścig w karierze. Mowa tu o Alejandro Valverde i Vincenzo Nibalim.

Dla mnie to będzie wielki zaszczyt zakończyć karierę właśnie na trasie jednego z moich ulubionych wyścigów. Pamiętam zwycięstwa Bettiniego i Cunego w moim pierwszych latach kariery i marzyłem o triumfie w Il Lombardia. Udało się to dwa razy i postaram się o trzecią wygraną. Jestem dobrej myśli po hiszpańskiej Vuelcie

– powiedział Włoch, który wygrywał ten monument w 2015 i 2017 roku.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments