fot. Szosowy Klasyk

Kolejna z edycji cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk wkracza na szosy wiodące do Szklarskiej Poręby. Najbardziej górska i najbardziej widokowa edycja cyklu odbędzie się w tym roku na sam koniec sezonu (w niedzielę 2 października), tuż przed finałową Rundą Spadających Liści w Sobótce. 

Tradycyjnie wyścig odbędzie się na dwóch dystansach – FUN (53 km) i PRO (72 km). Na obu dystansach zostaną rozegrane Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport – dla zawodników i zawodniczek posiadających licencje Masters i Cyklosport Polskiego Związku Kolarskiego.

Bazą tegorocznego wyścigu będzie obiekt sieci Interferie –  Sport Hotel „Bornit” w Szklarskiej Porębie – tu znajdować się będzie biuro zawodów (czynne TYLKO w dniu wyścigu!), tu będzie strefa gastronomiczna, expo i ceremonia dekoracji i tu będzie miał miejsce start honorowy. To ważna informacja i ważna zmiana, bo w latach poprzednich wszystko odbywało się w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu SKI Arena Szrenica.

Bez zmian zostaje start honorowy, pilotowany przejazd przez centrum Szklarskiej Poręby i dojazd do Piechowic – Piastowa na miejsce startu ostrego. Meta na Zakręcie Śmierci również się nie zmienia.

W wyścigach cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk zawodnicy i zawodniczki startują w oddzielnych grupach – w zależności od dystansu i kategorii wiekowej.

Pierwszy start honorowy spod hotelu „Bornit” o godzinie 11:00.

Cały harmonogram startów oraz ustawienie grup dostępne będzie tu: https://szosowyklasyk.pl/szklarska-poreba/ustawienie-na-starcie-szklarska-poreba/

Więcej o wyścigu i cyklu: https://szosowyklasyk.pl

Trasa tegorocznego Szosowego Klasyka ucieknie z Piechowic do Starej Kamienicy i dalej – do Grudzy i Rębiszowa. Kolarze pomkną następnie przez Gierczyn do Świeradowa – Zdroju, a widowiskowy finisz czeka na Zakręcie Śmierci, tuż nad Szklarską Porębą. Dystans PRO przejedzie jeszcze, między innymi, przez Proszową, Kłopotnicę, Antoniów i Małą Kamienicę.

Program zawodów: https://szosowyklasyk.pl/szklarska-poreba/program-imprezy/

Rejestracja zawodników: https://domtel-sport.pl/sobotka/

Dekoracje najlepszych – w tym medalistów Mistrzostw Polski – przewidziane są na godzinę 15:00.

W ramach Szosowego Klasyka Szklarska Poręba odbędą się też kolarskie zawody dla dzieci – PKO Ubezpieczenia Junior Race (bezpłatne zapisy na miejscu, w dniu wyścigu)

Poprzedni artykułSimone Consonni: „To dla mnie bardzo ważne zwycięstwo”
Następny artykułPanteon bohaterów Mistrzostw Świata w Wollongong 2022
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments