Już za kilka dni zorganizowane zostanie spotkanie z dwoma najlepszymi zawodnikami Race Around Poland.

Sporty popularne w wydaniu „ultra’ zyskują coraz większa popularność wśród uczestników oraz widzów. Niespełna kilka tygodni temu cała Polska pasjonowała się zmaganiami polskich zawodników na trasie dziesięciokrotnego IronMan, a niewiele wcześniej zakończył się najdłuższy i najtrudniejszy wyścig kolarski w Polsce, organizowany we współpracy z Volvo Euroservice Warszawa – Race Around Poland (RAP) 3600 km non-stop.

Wyzwanie związane z pokonaniem trasy dookoła Polski oraz ponad 30.000 metrów przewyższenia w wyśrubowanym limicie czasowym wynoszącym nie mniej niż 300 km na dobę na całej trasie spowodowało, że RAP jako jedyny wyścig w Polsce, oraz jeden z niewielu w Europie uzyskał status wyścigu kwalifikującego do najbardziej prestiżowej i prawdopodobnie najtrudniejszej imprezy kolarskiej tego typu na świecie, czyli Race Across America (RAAM) 4800 km non-stop!

Race Around Poland to możliwość zmierzenia się z dystansami 1⁄4 RAP (900 km), 1⁄2 RAP
(1800 km) oraz RAP (3600 km) w kilku kategoriach, w tym sztafecie, a także ze wsparciem jednego lub dwóch samochodów z załogami. Kategorie ze wsparciem (tzw. „supportowane”), bardzo popularne w wyścigach ultrakolarskich na świecie, są jeszcze relatywnie mało znane w Polsce. Ponieważ jednak w wielu imprezach tego typu start bez wsparcia jest wykluczony, poznanie zasad startu w tego typu wyścigach, doświadczeń zawodników którzy już to robili, oraz związanej z tym logistyki, może być kluczową kwestią z punktu widzenia zawodnika planującego rozszerzenie swoich horyzontów o starty poza granicami Polski.

Już 22 września o godz. 18.00 w Euroservice Volvo Warszawa – salon i serwis Volvo Al. Jerozolimskie 239 będzie można się spotkać ze zwycięzcą tegorocznej edycji Race Around Poland w kategorii semi-supported (wsparcie jednego samochodu) Markiem Rupińskim, oraz zdobywcą drugiego miejsca w tej samej kategorii – Krzysztofem Fechnerem! Obydwaj zdobyli kwalifikacje do RAAM i planują już wkrótce spróbować swoich sił przejeżdżając USA wszerz z zachodu na wschód.

Do zawodników dołączy członek załogi wsparcia uczestnika tegorocznej edycji RAP, utytułowanego Szwajcara Philippe Maya – Błażej Sawicki. O swoich doświadczeniach związanych z przygotowaniami do startu w RAAM oraz o starcie opowie jedyny Polak, który w limicie czasowym pokonał tą trasę w kategorii solo, a jednocześnie współorganizator RAP – Remigiusz Siudziński.

Spotkanie poprowadzi znany i lubiany dziennikarz sportowy Eurosport, specjalizujący się w kolarstwie – Adam Probosz. To może być jedyna okazja aby w takim gronie porozmawiać o kolarstwie supportowanym w ogóle, oraz o startach w wyścigach takich jak RAP i RAAM. Organizatorzy przewidują niespodzianki i benefity dla uczestników spotkania. Zapraszamy!

Poprzedni artykułWollongong 2022: Søren Wærenskjold mistrzem świata do lat 23
Następny artykułWollongong 2022: Watykan po raz pierwszy w historii wystawi swojego reprezentanta w mistrzostwach świata
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments