Nie będzie trzeciego etapowego zwycięstwa Sama Bennetta w Vuelta a Espana 2022. Irlandczyk otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Kolarz BORA-hansgrohe fantastycznie rozpoczął ostatni wielki tour w tym sezonie. Wygrał dwa etapy w Holandii, odnosząc w ten sposób swoje pierwsze zwycięstwa od majowego Eschborn-Frankfurt. Odkąd peleton zameldował się w Hiszpanii, nie zdołał powtórzyć tego wyniku – zwyczajnie nie miał ku temu okazji. Szósty etap – jedyny, który mógł zakończyć się finiszem z peletonu, padł łupem ucieczki, a Bennett mógł jedynie przyprowadzić peleton do mety, zajmując szóste miejsce.

Kolejnych dobrych wyników już w tym wyścigu nie osiągnie – nie wspominając już o kontynuowaniu walki o zwycięstwo w klasyfikacji punktowej z Madsem Pedersenem, do którego tracił przed 10. etapem zaledwie pięć „oczek”. Jego ekipa krótko po południu wydała przykry komunikat.

Dziś rano Sam Bennett otrzymał pozytywny wynik testu antygenowego, a poza tym wykazywał pewne objawy choroby. W związku z tym postanowiliśmy, że nie przystąpi do dzisiejszego etapu

– czytamy.

Bennett nie jest rzecz jasna jedynym kolarzem, biorącym udział w wyścigu, który musi wycofać się z niego z powodu koronawirusa. Więcej o takich przypadkach przeczytasz TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments