Foto: Team DSM

Lorena Wiebes (Team DSM) wygrała pierwszy etap i została liderką holenderskiego wyścigu. 

25. edycja Simac Ladies Tour (wcześniej Boels Ladies Tour) rozpoczęła się dzisiaj etapem ze startem i metą w Lelystad. Panie miały do przejechania ponad 141 kilometrów po płaskiej trasie, na której były dwa sektory brukowane.

Od samego początku zawodniczki dyktowały mocne tempo. Nie pozwalało to na zawiązanie się ucieczki, ale z drugiej strony powodowało, że peleton naciągał się i dzielił.

Przez kilkanaście kilometrów na czele kręciło około 30 zawodniczek, ale duży peleton dojechał do pierwszej grupy. Niestety nie obyło się bez kraks i z rywalizacji musiała wycofać się między innymi Coryn Labecki (Team Jumbo-Visma).

Na pierwszej premii bonusowej sekundy zdobyły Alison Jackson (Liv Racing Xstra), Pfeiffer Georgi i Lorena Wiebes (obie Team DSM). Niestety w kolejnej kraksie ucierpiała właśnie między innymi Wiebes.

W połowie dystansu peleton ponownie się podzielił i w czołówce znalazło się 21 zawodniczek: Van den Broek-Blaak, Uneken (SD Worx), Cordon-Ragot, Backstedt, Hanson, Hosking (Trek – Segafredo), Duval (FDJ Suez Futuroscope), Kool, Koch, Wiebes (Team DSM), Paladin (Canyon – SRAM), Gasparrini (Valcar – Travel & Service), Roseman-Gannon (BikeExchange – Jayco), Swinkels, Henderson, Kasper (Jumbo – Visma), Smulders, Jackson, Korevaar, Buurman (Liv Racing Xstra) i Bredewold (Parkhotel Valkenburg).

Jedyną dziś górską premię wygrała Karlijn Swinkels (Team Jumbo-Visma) i to ona została pierwszą liderką tej klasyfikacji.

35 kilometrów przed metą pierwsza grupa miała minutę przewagi. Drugą bonusową premię wygrała Karlijn Swinkels (Team Jumbo-Visma). Druga była Audrey Cordon-Ragot (Trek – Segafredo), a trzecia Alison Jackson (Liv Racing Xstra).

Mocna grupa bardzo dobrze współpracowała i utrzymywała bezpieczny dystans nad peletonem. Niestety na 10 kilometrów przed metą defekt miała Chloe Hosking (Trek – Segafredo).

Peleton nie dał rady doścignąć ucieczki i o zwycięstwie zadecydował finisz z małej grupy. Zdecydowanie najszybsza okazała się mistrzyni Europy Lorena Wiebes (Team DSM), dla której to 55. zwycięstwo w karierze.

Druga była Karlijn Swinkels (Team Jumbo-Visma), a trzecia Audrey Cordon-Ragot (Trek – Segafredo).

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments