fot. Jumbo-Visma

Do dość nietypowego ruchu transferowego doszło na linii Jumbo-Visma – Lotto Soudal, czy też bardziej od nowego sezonu Lotto-Dstny. Ta pierwsza ekipa, holenderska, wypuściła spod swoich skrzydeł posiadacza koszulki mistrza krajowego na rzecz belgijskiej formacji. Pascal Eenkhoorn podpisał tam 2-letni kontrakt.

Przez kilka lat Jumbo-Visma nie mogło zdobyć upragnionej dla sponsorów koszulki mistrza Holandii. Wreszcie złą passę przełamał Timo Roosen, a sezon później sukces ten powtórzył Pascal Eenkhoorn. Wydawało się zatem, że dla 25-letniego Holendra będzie to przepustka do przedłużenia swojego kontraktu z zespołem, w którym stawiał swoje pierwsze seniorskie kroki w 2018 roku. Jak się jednak okazało jest inaczej.

Największymi sukcesami Pascala Eenkhoorna, poza rzecz jasna mistrzostwami krajowymi, są wygrane w Heylen Vastgoed Heistse Pijl, na dwóch etapach Settimana Internazionale Coppi e Bartali czy na odcinku Colorado Classic. Holender rok temu znalazł się także w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Tour de Pologne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments