fot. Sprint Cycling / Trek-Segafredo

Przedłużenie umów z Ellen van Dijk i Shirin van Anrooij oraz sprowadzenie Lisy Klein, Amandy Spratt oraz Gai Realini to ogłoszone już ruchy transferowe w wykonaniu kobiecej formacji Trek – Segafredo. Amerykańska formacja z pewnością celuje w bycie najlepszą na świecie.

Elisa Balsamo, Elisa Longo Borghini, Elizabeth Deignan, Lucinda Brand, Leah Thomas i Lauretta Hanson – tak wyglądał skład Trek – Segafredo na sezon 2023 jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego okienka transferowego. Trzeba przyznać, że musiał robić wrażenie, ale zarządzający tym zespołem dopiero rozpoczęli wzmacnianie się. Co ogłoszenie to kolejna mocna kolarka, co tylko potwierdza ich strategię.

Ogłoszenia Treka należą do jednych z najładniejszych na świecie (subiektywna opinia), praktycznie każde jest dopracowane i zrobione w przemyślanym, wyjątkowym stylu. Powyżej załączyłem np. film dotyczący prolongaty Ellen van Dijk – siły pociągowej ekipy, aktualnej mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas. Holenderka daje ekipie doświadczenie, podobne wniesie pewnie też 34-letnia Amanda Spratt – Australijka po raz pierwszy w karierze zmieni barwy rodzimego Team BikeExchange – Jayco, które reprezentowała od 11 lat.

Młodość to z kolei 20-letnia Shirin van Anrooij – w jej dorobku znajdziemy 6. miejsce w tegorocznym Vuelta a Burgos Feminas czy 14. lokatę w końcowym zestawieniu Tour de France Femmes. Ledwie rok starsza jest Włoszka Gaia Realini – ta dołączy do Treka po 11. i 13. miejscu w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia Donne w dwóch ostatnich edycjach.

Nowym nabytkiem Treka jest także Lisa Klein – 26-letnia Niemka specjalizuje się w jeździe indywidualnej na czas, acz w swoim dorobku ma także wygrane w klasyfikacjach generalnych takich imprez jak BeNe Ladies Tour (dwa razy) czy Healthy Ageing Tour. Jedno jest zatem pewne – Trek-Segafredo mierzy wysoko, a miejsc w kadrze na przyszły rok nadal pozostaje kilka, więc zostaje czekać na kolejne ogłoszenia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments