Dominik Ratajczak wygrał prolog otwierający rywalizację w 3-dniowym wyścigu One Belt One Road Nation’s Cup Hungary zaliczanym do prestiżowego cyklu Pucharu Narodów dla juniorów. Drugie miejsce zajął dziś również reprezentant Polski – Hubert Grygowski.

Wyścig otwierał liczący 3800 metrów prolog rozgrywany w węgierskim mieście Nyíregyháza. Było dość kręto, a w końcówce na zawodników czekał brukowany podjazd prowadzący na metę.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Póki co wiadomo, że zwycięzcą prologu został reprezentant Polski – Dominik Ratajczak. Drugie miejsce także padło łupem naszej kadry, albowiem zajął je Hubert Grygowski. Podium uzupełnił Natan Gregorcic (Słowenia).

Podobała mi się ta trasa i lubię upały, więc wiedziałem, że mam szansę wygrać. Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby uzyskać jak najlepszy czas i udało mi się wygrać prolog. Była to techniczna i dobra trasa do jazdy indywidualnej na czas. Przez następne dwa dni będziemy ciężko pracować, aby zachować żółtą koszulkę

— powiedział na mecie zwycięzca, czyli Dominik Ratajczak.

W czołowej dziesiątce sklasyfikowany został jeszcze na 6. miejscu Kajetan Wąsowicz. Teraz przed kolarzami 2 stosunkowo płaskie etapy ze startu wspólnego.