fot. FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope

Zwyciężczyni Amstel Gold Race i druga zawodniczka Giro d’Italia Donne, czyli Marta Cavalli, zostaje na dłużej w ekipie FDJ – SUEZ – Futuroscope. Do francuskiej formacji dołączy także mistrzyni świata w e-kolarstwie, czyli Loes Adegeest.

Przedłużenie umowy dla Marty Cavalli wydawało się być tylko formalnością, ale z pewnością fanów FDJ – SUEZ – Futuroscope bardzo cieszy fakt, że Włoszka pozostaje w tymże zespole. 24-latka zaliczyła w tym sezonie ogromny progres – z regularnej i dobrej kolarki, acz praktycznie nie wygrywającej, nagle stała się jedną z większych gwiazd światowego kolarstwa. Wszystko za sprawą zwycięstw w Amstel Gold Race, La Flèche Wallonne Féminine i Mont Ventoux Dénivelé Challenges czy 2. miejsca w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia Donne, gdzie reprezentantka gospodarzy musiała uznać wyższość jedynie Annemiek van Vleuten.

W zupełnie innym miejscu ze swoją szosową karierą jest Loes Adegeest. 26-letnia Holenderka w 2019 roku ścigała się dla Parkhotel Valkenburg, później zaliczyła 2-letni rozbrat z zawodowymi ekipami, a w tym roku wróciła w barwach małej, irlandzkiej formacji IBCT. Ten sezon jest jednak dla niej przełomowy – wygrała Mistrzostwa Świata w e-kolarstwie, a na szosie była m.in. 4. w Dwars door het Hageland, 5. w klasyfikacji generalnej Lotto Belgium Tour czy 11. w końcowym zestawieniu Ceratizit Festival Elsy Jacobs. To wszystko daje 26-latce zasłużony awans do World Touru.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments