fot. UCI WWT

Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ – SUEZ – Futuroscope) wygrała klasyfikację generalną wyścigu Tour of Scandinavia. Ostatni etap dla Marianne Vos (Team Jumbo-Visma). 

Ostatni odcinek Tour of Scandinavia prowadził z Lillestrøm do Halden i liczył ponad 153 kilometry. Na trasie usytuowano dwie górskie premie, ale można się było dzisiaj spodziewać pojedynku sprinterek.

Na pierwszą górską premię Fetsund (1000 metrów długości; średnie nachylenie 4,5 %)  dojechał cały peleton, a wygrała ją Lieke Nooijen (Parkhotel Valkenburg).

Po wspomnianym podjeździe zawiązała się ucieczka, w którą zabrały się: Katia Ragusa (Liv Racing Xstra), Sylvie Swinkels (Team Coop – Hitec Products), April Tacey (Le Col – Wahoo), Femke Markus (Parkhotel Valkenburg) i Maud Rijnbeek (AG Insurance – NXTG Team).

Lotną premię w Hemnes wygrała Katia Ragusa. Na 100 kilometrów przed metą przewaga ucieczki wynosiła już pięć minut. Jednak peleton kontrolował sytuację i sukcesywnie zmniejszał stratę.

Ostatnią górską premię w wyścigu wygrała Ragusa, ale to Amber Kraak (Team Jumbo-Visma) zwyciężyła w tej klasyfikacji. Na kontrę na wzniesieniu zdecydowała się Lauretta Hanson (Trek – Segafredo), ale dość szybko została doścignięta przez peleton.

Jako pierwsza z ucieczki odpadła Ragusa. Reszta konkurentek została wchłonięta przez dużą grupę na 20 kilometrów przed metą. Sześć kilometrów dalej na atak zdecydowała się Jeanne Korevaar (Liv Racing Xstra).

Holenderka wypracowała sobie 15 sekund przewagi, ale jej ucieczka przeszła do historii na 5500 metrów przed metą. Kolejną zawodniczką, która chciała pokrzyżować szyki sprinterkom była Anouska Koster (Team Jumbo-Visma). Na brukowanym odcinku natomiast zaatakowała Liane Lippert (Team DSM), która w „generalce” była druga i traciła do Uttrup Ludwig tylko 17 sekund. Jednak Dunka „skasowała” jej akcję.

Koster nie dawała za wygraną i na ostatnim kilometrze miała jeszcze niewielką przewagę. Jednak siła grupy okazała się zbyt duża, a najszybsza okazała się Marianne Vos (Team Jumbo-Visma). Kolejne miejsca zajęły Shari Bossuyt (Canyon//SRAM Racing) i Barbara Guarischi (Movistar Team).

Klasyfikację generalną wygrała Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ – SUEZ – Futuroscope).

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments