Piotr Maślak z Tarnovii Tarnowo Podgórne wygrał pierwszy etap Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej 2022.

Rozgrywana od kilkudziesięciu lat impreza dla orlików rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do piątku. Pierwszy etap padł łupem 18-latka – Piotra Maślaka, dla którego jest to pierwszy taki sukces w kategorii wiekowej. Warto jednak zauważyć, że już w poprzednich startach notował dobre wyniki – zajmował miejsca w czołówce m.in. Kryterium Asów i Memoriału Zygmunta Hanusika

Po zwycięstwo sięgnął finiszując z dużego, 72-osobowego peletonu. Drugie miejsce zajął Przemysław Kotulski z czeskiego Cyklo Tym Havirov, a jako trzeci kreskę przekroczył Karol Wawrzyniak. W wyścigu startują wyłącznie Polacy oraz Ukraińcy. Spośród przedstawicieli tego drugiego kraju najlepiej spisał się Matwiej Uszakow, który zajął 8. miejsce. W czołowej „10” znalazł się również Maksym Malinnikow.

Pełne wyniki znajdziesz -> TUTAJ

Poprzedni artykułTim Wellens nowym zespołowym kolegą Rafała Majki
Następny artykułPolski Związek Kolarski podał składy na Mistrzostwa Europy
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.