fot. Tour de Pologne

Zwycięzca Tour de Pologne z 2016 roku dołączy w przyszłym sezonie do UAE Team Emirates.

Tym samym Wellens żegna się z Lotto Soudal, w którego barwach ścigał się od początku zawodowej kariery, a więc przez 11 sezonów. W tym czasie zdążył wygrać m.in. Strzałę Brabancką, po dwa etapy Giro d’Italia i Vuelta a Espana oraz GP de Montreal oraz dwukrotnie Eneco Tour. W naszym kraju zostanie jednak zapewne zapamiętany głównie dzięki wygranemu w wielkim stylu Tour de Pologne z 2016 roku, gdy o blisko 5 minut pokonał 2. w klasyfikacji generalnej Fabio Felline.

Jego ostatnim sukcesem odniesionym w Lotto Soudal pozostaje jak na razie 2. miejsce w Tour of Belgium. Na kolejne ma już zaledwie kilka miesięcy, ponieważ jego zakontraktowanie na przyszły sezon ogłosiło UAE Team Emirates.

Po dziesięciu latach spędzonych w Lotto Soudal, postanowiłem spróbować czegoś nowego. Czuję, że przechodząc do UAE dołączam do prawdziwie globalnej marki. Takiej, której struktury są w stu procentach profesjonalne. Pełnej chęci osiągania kolejnych sukcesów

– tłumaczył w komunikacie prasowym swojego przyszłego zespołu.

Zanim jednak do niego odejdzie, czeka go jeszcze kilka startów. Już w tym tygodniu startuje w Tour de l’Ain, a w kolejnych planuje wystartować w BEMER Classic (Cyclassic Hamburg), Bretagne Classic-Oest France oraz kanadyjskie klasyki i Il Lombardia. Jego ostatnim występem w barwach belgijskiego zespołu ma być natomiast Japan Cup.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments