fot. Voster ATS Team

Szymon Rekita z Voster ATS Team wygrał drugi etap wyścigu Tour of Szeklerland. Polak był w dwójkowym finiszu był szybszy od Emila Dimy (Giotti Victoria – Savini Due).

Drugiego dnia rywalizacji w Tour of Szeklerland zawodnicy ścigali się na górzystej trasie z Târgu Mureș do Miercurea Ciuc. Po drodze pokonywali kilka górskich premii – rywalizacji nie ułatwiały też silne opady deszczu.

W Tour of Szeklerland bierze udział ekipa Voster ATS Team, w składzie: Damian Papierski, Krzysztof Parma, Szymon Rekita, Mateusz Kostański, Maciej Paterski i Filip Prokopyszyn, który zakończył wczorajszy etap na trzeciej pozycji.

procyclingstats.com

Ucieczkę dnia utworzyło trzech kolarzy: Yordan Petrov (Reprezentacja Bułgarii), Emil Chepetan (UVT-Devron West Cycling Team) i Jarri Stravers (Global Cycling Team). Z odjazdu atakował Bułgar, jednak najdłużej przed peletonem utrzymał się Holender z Global Cycling Team, który przez kilkadziesiąt kilometrów samotnie przewodził wyścigowi.

Odjazd cały czas był jednak kontrolowany przez peleton, w którym tempo dyktowali głównie kolarze Giotti Victoria – Savini Due, mający w swoich szeregach lidera wyścigu, Nicolasa Dalla Valle. Po doścignięciu Jarriego Straversa, z peletonu atakował jeden z kolarzy Voster ATS Team – najprawdopodobniej Damian Papierski – jednak jego akcja została zlikwidowana.

Podjazdy w końcowej części wyścigu, dzięki wysokiemu tempu, narzuconemu przez zawodników Gallina Ecotek Lucchini Colosio, Giotti Victoria – Savini Due i Cycling Team Friuli ASD, znacznie przerzedziły stawkę. 20 kilometrów przed metą, na solową akcję zdecydował się Szymon Rekita (Voster ATS Team), do którego tuż przed metą doskoczył Emil Dima (Giotti Victoria – Savini Due).

Duet utrzymał się przed okrojonym peletonem i między sobą rozstrzygnął kwestię zwycięstwa. Linię mety jako pierwszy przeciął Szymon Rekita, finiszując przed mistrzem Rumunii. Na trzeciej pozycji, z kilkusekundową stratą, finiszował Adam Kristof Karl (Epronex-Hungary CT). Piąte miejsce zajął inny z kolarzy Voster ATS Team – Maciej Paterski.

Wyniki drugiego etapu Tour of Szeklerland 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments