fot. Radosław Makuch

24-letni Marceli Bogusławski od początku sierpnia stanie się członkiem ekipy najwyższej dywizji. Kolarz HRE Mazowsze Serce Polski trafi na staż do Team BikeExchange – Jayco.

Australijski zespół miał okazję oglądać jednego z najlepszych polskich kolarzy na żywo w tym sezonie m.in. podczas Tour of Estonia. To tam kolarze tej formacji przegrali z Polakiem podczas prologu. Sprowadzanie Marcelego Bogusławskiego wyłącznie do specjalisty od krótkich odcinków otwierających wyścigi byłoby jednak po tym sezonie wielkim błędem i złym uproszczeniem – 24-latek stał się bowiem także jednym z najszybszych polskich zawodników, a jego sukcesy w końcówkach musiały zostać przez kogoś zauważone.

Marceli swoją karierę szosową zaczynał dość spokojnie, a jego pierwszą zawodową ekipą był Wibatech Merx 7R. U Wiesława Ciasnochy ścigał się w latach 2018-20, a następnie trafił pod skrzydła Dariusza Banaszka, czyli do HRE Mazowsze Serce Polski. To w barwach tej drugiej drużyny wygrywał etapy takich wyścigów jak The Princess Maha Chakri Sirindhorns Cup Tour of Thailand (2.1), Tour of Estonia (2.1) czy International Tour of Rhodes (2.2), a także wyścigi jednodniowe w Polsce – Grand Prix Nasielsk-Serock czy Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland.

Teraz 24-latek będzie miał okazję spróbować swoich sił w ekipie Team BikeExchange – Jayco, gdzie ścigają się takie gwiazdy kolarstwa jak Simon Yates, Michael Matthews czy przede wszystkim szybcy Dylan Groenewegen i Kaden Groves, od których z pewnością Marceli Bogusławski będzie się mógł sporo nauczyć. Oby jego kalendarz startowy pozwolił mu wyciągnąć maksymalnie dużo z tego stażu i stał się przepustką do stałej umowy.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek

Rewelacja!