fot. Team DSM

Jedna z najlepszych kolarek na świecie – Lorena Wiebes (Team DSM) – od przyszłego sezonu będzie reprezentować barwy Team SD Worx. Sprinterka podpisała trzyletnią umowę z holenderskim zespołem.

Choć za nami dopiero kilka dni oficjalnego okienka transferowego, losy wielu zawodników i zawodniczek ze światowej czołówki już się wyjaśniły. Miało to miejsce też w przypadku Loreny Wiebes, najlepszej sprinterki globu, która od dwóch lat ścigała się w Team DSM.

Już kilka tygodni temu media zaczęły łączyć Holenderkę z Team SD Worx – niedawno plotki się potwierdziły. Lorena Wiebes podpisała z tą ekipą trzyletni kontrakt, mimo że wciąż obowiązywała ją umowa z jej obecnym pracodawcą. Jak czytamy w komunikacie prasowym Team SD Worx, zawarto w niej jednak klauzulę, która pozwalała na odejście Wiebes, jeśli otrzymałaby ona lepszą ofertę od innego zespołu.

– Od lat marzyłam, by być częścią najlepszej drużyny UCI z kilkoma kolarkami światowej klasy, dzięki którym mogę się rozwijać. Chciałabym zostać w mojej obecnej ekipie, ale oferta Team SD Worx otworzyła przede mną wiele możliwości. Z dumą patrzę na kształcący i pełen sukcesów czas spędzony w Team DSM i mam nadzieję, że przed nami udana końcówka sezonu

– mówiła Lorena Wiebes.

Holenderkę śmiało można określić mianem najlepszej sprinterki świata. W tym sezonie odniosła aż 17 zwycięstw. Triumfowała między innymi na etapach RideLondon Classique (i w klasyfikacji generalnej), The Women’s Tour, Tour de France Femmes czy Baloise Ladies Tour, a także zwyciężyła w Scheldeprijs i Ronde van Drenthe.

Kierownictwo Team SD Worx wierzy, że pozyskanie Loreny Wiebes pozwoli zrealizować im cel, jakim jest utrzymanie pierwszego miejsca w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Oprócz holenderskiej sprinterki, filarami ekipy będą Lotte Kopecky i Demi Vollering.

– W płaskich sprintach brakuje nam prędkości. Chcemy walczyć o zwycięstwa w każdym terenie. Teraz mamy trzy światowej klasy zawodniczki, wspierane przez doświadczone kolarki i największe talenty w peletonie. Finansowo, trzy najlepsze zawodniczki są w naszej ekipie na tym samym poziomie. Vollering, Kopecky i Wiebes świadomie wybrały sportową linię, którą wyznaczyliśmy z naszym zespołem

– mówił Danny Stam, menedżer sportowy Team SD Worx.

– Z Loreną Wiebes w składzie możemy powalczyć w prawdziwych sprintach z peletonu, podczas gdy Lotte Kopecky będzie walczyła w nieco trudniejszych wyścigach. Widzę też, że Wiebes ma potencjał do dalszego rozwoju. Siłą naszej drużyny zawsze było to, że na starcie mamy kilka czołowych kolarek

– dodał Stam.

Do końca sezonu Lorena Wiebes będzie reprezentowała Team DSM. Jej kolejnymi startami będą dwa worldtourowe wyścigi w Szwecji – Postnord Vårgårda WestSweden TTT i Postnord Vårgårda WestSweden RR, które odbędą się w ten weekend.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments