fot. Tour de Pologne/ Szymon Gruchalski

Na 10. miejscu 5. etap 79. Tour de Pologne zakończył Patryk Stosz. Reprezentant Polski zachował także prowadzenie w klasyfikacji najaktywniejszego i jeśli tylko dojedzie do mety w Krakowie to zabierze ten trykot do domu.

Dzisiejszy etap 79. Tour de Pologne zakończył się nie tak jak wszyscy mogli sobie wymarzyć. Ostatecznie w walce liczyło się tylko kilku kolarzy, a jednym z tych, którzy minęli kraksę był planowo mający rozprowadzać Stanisława Aniołkowskiego Patryk Stosz. Z zawodnikiem ścigającym się na co dzień w barwach Voster ATS Teamu porozmawiali dziennikarze Naszosie.pl.

Miałem dziś pomóc Staszkowi Aniołkowskiemu, przed nami wszyscy bardzo szybko wchodzili w ten zakręt. Wiedziałem już rundę wcześniej, że jeśli się tam pojedzie za szybko to była taka nawierzchnia, że zetnie koło i tak się niestety stało. My nie leżeliśmy, ale mało brakowało, więc musiałem iść sam na finisz. Dotarłem dziesiąty, wydaje mi się, że to dobre miejsce, ale kraksa z pewnością pokrzyżowała sprinterom plany

— opowiadał na gorąco Patryk Stosz.

Już tylko wycofanie z wyścigu dzieli z kolei Polaka od wywalczenia na własność swojej drugiej koszulki podczas Tour de Pologne. Z 77. edycji zawodnik reprezentujący na co dzień Voster ATS Team ma trykot górala, teraz wszystko zapowiada, że dołoży do niego także ten dla najaktywniejszego zawodnika.

Za nami ciężkie, długie etapy. Nie zmienia to jednak faktu, że po starcie musiałem zwracać uwagę na kolarza z Treka [drugiego w kl. najaktywniejszego Edwarda Theunsa – przyp. red.], żeby nie odjechał, ale gdy poszło nowe rozdanie, które mi bardzo pasowało i zabrało poszczególne premie. Teraz zostaje tylko szczęśliwie dojechać do Krakowa i będę mógł świętować

— zakończył w rozmowie z dziennikarzami Naszosie.pl Patryk Stosz.

Przed kolarzami jeszcze 2 etapy. Jutro czeka na nich jazda indywidualna na czas spod Nowego Targu do Stacji Narciarskiej Rusiński, zaś w piątek odbędzie się wielki finał, czyli odcinek ze Skawiny do Krakowa.

Poprzedni artykułNajciekawsza szosowa impreza na Południu już 6 sierpnia!
Następny artykułPhil Bauhaus po 5. etapie Tour de Pologne: „To nie była wyłącznie kwestia szczęścia”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments