fot. Tour of the Alps

Hiszpańskie władze zakończyły śledztwo w sprawie rzekomego przemytu leków w wykonaniu Miguela Ángela Lópeza. 28-letni Kolumbijczyk został przywrócony do pełni praw zawodniczych w Astana Qazaqstan Team.

Więcej o sprawie samego „zatrzymania” specjalisty od jazdy po górach pisaliśmy jakiś czas temu, ale jak się okazało spora część z informacji wyciekających do sieci nie znalazła potwierdzenia w rzeczywistości. Tym samym pauzujący od Giro d’Italia Kolumbijczyk, którego zawiesiła drużyna w drugiej połowie lipca, może teraz wrócić do ścigania, a zobaczymy go już za moment podczas Vuelta a Burgos.

Jak poinformowaliśmy wcześniej (22.07.2022), po wiadomości o przesłuchaniu Miguela Angela Lopeza przez hiszpańską policję w związku z śledztwem w sprawie dr. Maynara, zespół Astana Qazaqstan zawiesił Miguela Angela Lopeza w oczekiwaniu do momentu wyjaśnienia sprawy.

Na podstawie otrzymanych informacji zespół Astana Qazaqstan został poinformowany, że ze względu na brak jakichkolwiek ustaleń ze strony władz hiszpańskich lub UCI nie jest w stanie kontynuować zawieszenia ani dalej pozbawiać kierowcy jego praw umownych. Miguel Angel Lopez zostaje tymczasowo ponownie włączony do zespołu Astana Qazaqstan i powróci do wcześniej uzgodnionego planu wyścigów (Vuelta a Burgos, a następnie Vuelta a España).

Zespół Astana Qazaqstan przekazał wszystkie otrzymane informacje do Międzynarodowej Agencji ds. Badań, która jest odpowiedzialna za dochodzenia antydopingowe w imieniu UCI. Zespół będzie uważnie monitorował sytuację i nie zawaha się przed podjęciem zdecydowanych działań w zależności od rozwoju sytuacji.

— czytamy w oświadczeniu ekipy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments