fot. Jan Brychta / Regionem Orlicka

Triumfatorem 36. edycji Regionem Orlicka, dość uznanej imprezy etapowej dla juniorów rozgrywanej na terytorium Czech został Filip Gruszczyński. Polak dopisał się na liście zwycięzców obok takich nazwisk jak Peter Sagan czy Lennard Kämna.

Filip Gruszczyński, na co dzień reprezentujący Grupę Kolarską Gliwice, stał się tym samym drugim Polakiem, który może pochwalić się wygraną w tej imprezie. W 2012 roku po taki triumf sięgnął Łukasz Klasiński, już nieaktywny kolarz ścigający się wówczas w barwach ALKSu Stali Grudziądz.

Zmagania otworzył piątkowy etap rozgrywany na dystansie 77 kilometrów. Tam najlepszym okazał się być reprezentant gospodarzy, Czech Matyas Koblizek z TUFO – Pardus Prostějov. Najlepszy z Polaków, Franciszek Kocur (UKS Avatar), zajął 14. miejsce.

Dużo lepiej zaczęła się dla reprezentujących kadrę województwa śląskiego zawodników sobota. 9-kilometrowa czasówka padła łupem Filipa Gruszczyńskiego (Grupa Kolarska Gliwice), który tym samym wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej czeskiej etapówki.

3. etap liczył 79 kilometrów i zakończył się finiszem z dwuosobowej ucieczki, w którym po wygraną sięgnął Milan Kadlec (Dukla Praga). Co ważne to fakt, że towarzyszem Czecha w tej akcji był Filip Gruszczyński, który tym samym znacząco powiększył swoją przewagę w generalce nad większością rywali.

Finałowy odcinek liczył 85km, a o wygranej zadecydował sprinterski pojedynek między juniorami. Ponownie najlepszy okazał się być Matyas Koblizek, ale wygraną w całej imprezie mógł świętować wjeżdżający bezpiecznie w peletonie Filip Gruszczyński, dla którego to z pewnością jeden z największych sukcesów w karierze.

Wyniki ostatniego etapu i klasyfikacja generalna

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments