fot. Ola Andrzejewska / Mazovia Team

Podobnie jak wczoraj, na etapie wyścigu Dookoła Mazowsza najlepszy okazał się Oded Kogut (Reprezentacja Izraela). Podium uzupełnili Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski), który pozostał liderem klasyfikacji generalnej, oraz Jesper Rasch (ABLOC CT).

Trzeciego dnia wyścigu Dookoła Mazowsza zawodnicy ścigali się na rundach w okolicach Płońska. Trasa była płaska i mierzyła 164 kilometry, ale zmagania urozmaicał sektor brukowy, ulokowany na długiej rundzie, pokonywanej trzykrotnie. Po zakończeniu okrążenia, kolarze przejeżdżali przez trzy krótkie, niewiele ponad 3,5-kilometrowe rundy w centrum Płońska.

W koszulce lidera klasyfikacji generalnej do etapu przystąpił Marceli Bogusławski z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski, który zajmował kolejno pierwsze i drugie miejsce na poprzednich etapach.

Niedługo po starcie zmagań, na czoło wyścigu wysforowało się czterech kolarzy: Antoni Olszar (TC Chrobry SCOTT Głogów), Patrick Haller (Santic-Wibatech), Tobias Nolde (P&S Benotti) i Moritz Czasa (Reprezentacja Niemiec). Ucieczka wypracowała sobie około 2-minutową przewagę, jednak po półmetku rywalizacji została doścignięta przez peleton.

Wtedy od grupy oderwało się ośmiu zawodników, w tym Szymon Krawczyk (Voster ATS Team), lecz i oni z czasem wrócili do peletonu. W dalszej części etapu dochodziło do kolejnych kontrataków, ale wszystkie akcje były likwidowane. O wygranej w Płońsku zadecydował finisz z peletonu, w którym oglądaliśmy powtórkę z wczorajszego etapu.

Jako pierwszy linię mety przeciął Oded Kogut (Reprezentacja Izraela), który wyprzedził Marcelego Bogusławskiego (HRE Mazowsze Serce Polski) i Jespera Rascha (ABLOC CT). Polak nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Jutro kolarzy czeka ostatni etap – ze startem i metą w Kozienicach.

Wyniki trzeciego etapu Dookoła Mazowsza 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułPrincess Anna Vasa Tour 2022: Relacja tekstowa z pierwszego etapu [na żywo]
Następny artykułTour de France Femmes 2022: Liderka potwierdza formę
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments