Drugi etap wyścigu Dookoła Mazowsza padł łupem Reprezentanta Izraela – Oded Kogut. Na drugim miejscu finiszował Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski), który pozostał liderem wyścigu.

Zawodnicy rywalizujący w Dookoła Mazowsza ścigali się dziś na niespełna 175-kilometrowej trasie po Grodzisku Mazowieckim i okolicach. Profil zmagań był płaski i faworyzował najszybszych kolarzy w stawce.

Do drugiego etapu Dookoła Mazowsza, w koszulce lidera przystąpił Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski). Wiedząc, że o końcowym wyglądzie klasyfikacji generalnej mogą zadecydować sekundy, zawodnicy wyrażali dużą chęć walki na lotnych premiach. Na pierwszej z nich najszybszy był Szymon Krawczyk (Voster ATS Team), natomiast drugą wygrał Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

W drugiej części etapu, od peletonu oderwała się trójka zawodników – Maciej Paterski (Voster ATS Team), Guy Sagiv (Reprezentacja Izraela) oraz Marcus Burnett (Kuwait Pro Cycling Team). Ucieczka zdołała między sobą powalczyć o sekundy na ostatniej lotnej premii, gdzie 3 sekundy zdobył Maciej Paterski.

Harcownicy zostali jednak doścignięci przez peleton na 1,5 kilometra przed metą. Losy etapowego zwycięstwa rozstrzygnął zacięty finisz z dużej grupy, w którym najszybszy był Oded Kogut z Reprezentacji Izraela. Drugie miejsce zajął Marceli Bogusławski, a trzeci był Martins Pluto (ABLOC CT).

Kolarz HRE Mazowsze Serce Polski pozostał liderem wyścigu.

Wyniki drugiego etapu Dookoła Mazowsza 2022:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułTour de France Femmes 2022: Wiebes wygrywa po raz drugi
Następny artykułVuelta a Castilla y Leon 2022: Simon Yates wygrywa etap oraz klasyfikację generalną!
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.