fot. ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław

Lorena Wiebes (Team DSM) wygrała ostatni etap Baloise Ladies Tour. Holenderka finiszowała przed Darią Pikulik (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) i Mylene De Zoete (AG Insurance-NXTG Team). W klasyfikacji generalnej, w której Polka zajęła szóste miejsce, zwyciężyła Ellen van Dijk (Trek-Segafredo).

Ostatni etap wyścigu Baloise Ladies Tour był płaski i mierzył 120 kilometrów. Prowadził on w głównej mierze po rundzie w okolicach Deinze, na której ulokowane były dwa sektory kostki brukowej – Markt i Pastoriestraat.

W wyścigu wzięła udział ekipa ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław, w składzie: Monika Brzeźna, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Agnieszka Skalniak-Sójka i Katarzyna Wilkos.

fot. procyclingstats.com

Od startu wiele zawodniczek wyrażało chęć zabrania się w ucieczkę. Udało się to Lily Williams (Human Powered Health), do której po chwili doskoczyły dwie zawodniczki ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław – Agnieszka Skalniak-Sójka i Monika Brzeźna. Polki, w tej kolejności, zajęły pierwsze dwa miejsca na lotnej premii, ulokowanej na linii mety w Deinze.

W międzyczasie czołówka wypracowała sobie dwie minuty przewagi nad peletonem, od którego odrywały się między innymi Trine Holmsgaard (Proximus-Alphamotorhomes-Doltcini) i Mieke Docx (Lotto Soudal Ladies). Wszystkie próby kontrataku były jednak kasowane. Główna grupa była niezwykle aktywna, dzięki czemu przewaga prowadzącej trójki z dwiema Polkami zmniejszała się i na 50 kilometrów do mety wynosiła minutę.

Zawodniczki zdołały dojechać do drugiej lotnej premii, gdzie komplet punktów i bonusowe sekundy ponownie zdobyła Agnieszka Skalniak-Sójka. Prowadząca trójka mocno pracowała, jednak została doścignięta kilka kilometrów przed metą. Mimo ataków w końcówce, doszło do finiszu z peletonu, w którym najszybsza była Lorena Wiebes (Team DSM), po raz czwarty w tym wyścigu unosząc ręce w geście triumfu. Na drugiej pozycji finiszowała świetnie dysponowana Daria Pikulik z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław, która w klasyfikacji generalnej – wygranej przez Ellen van Dijk (Trek-Segafredo) – zajęła szóste miejsce.

Wyniki czwartego etapu Baloise Ladies Tour 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments