Dziś odbyły się ostatnie wyścigi z cyklu 46. Kryterium Asów. W zmaganiach elity w Pszczynie triumfowali Mateusz Kostański (Voster ATS Team) i Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling), natomiast w klasyfikacjach generalnych zwyciężyli Dawid Migas (KLTC Konin) i Nikola Bajgerova (Force KCK Zlin).

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowały na 1600-metrowej rundzie ze startem i metą na Rynku w Pszczynie. Zmagania rozpoczął niespełna 50-kilometrowy wyścig elity mężczyzn, który zdominowali Mateusz Kostański (Voster ATS Team) i Marcin Zarębski (KS Pogoń Mostostal Puławy), zdobywając odpowiednio 53 i 40 punktów. Za dwójką uplasował się Wojciech Pszczolarski (TUFO Pardus Prostejov), który zgromadził na swoim koncie 9 oczek.

W czołówce klasyfikacji generalnej nie doszło do większych zmian – w cyklu triumfował wczorajszy zwycięzca, Dawid Migas (KLTC Konin), przed Mateuszem Grabisem (Voster ATS Team) i Adamem Kusiem (Philippe Wagner Cycling).

Kobiety rywalizowały na dystansie 24 kilometrów. Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły ze sobą Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling) i Nikola Bajgerova (Force KCK Zlin), jadąca w żółtej koszulce liderki zmagań. W wyścigu triumfowała Polka, zdobywając 28 punktów, o 5 więcej od Czeszki. Trzecie miejsce zajęła Alicja Ulatowska (LK UKS Pszczyna)

Zajmując drugą pozycję, Nikola Bajgerova przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Na kolejnych lokatach uplasowały się zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team – Dorota Przęzak i Patrycja Lorkowska.

Zmagania z cyklu 46. Kryterium Asów składały się z czterech rund – w Dąbrowie Górniczej, Katowicach (x2) i Pszczynie.

Wyniki elity i pozostałych kategorii wiekowych

Poprzedni artykułGP Gemenc 2022: Tomas Barta wygrywa drugi etap, Damian Papierski trzeci w „generalce”
Następny artykułBaloise Ladies Tour 2022: Lorena Wiebes wygrywa ostatni etap, Daria Pikulik druga!