fot. Team DSM

Triumfatorką pierwszego etapu ze startu wspólnego w ramach Baloise Ladies Tour 2022 została Lorena Wiebes. Genialna Holenderka z Team DSM przejęła także prowadzenie w klasyfikacji generalnej. 4. miejsce na dzisiejszym odcinku zajęła Daria Pikulik (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław).

Praktycznie wszystkie etapy belgijsko-holenderskiego wyścigu mają jeden wspólny mianownik – są płaskie jak stół, a jedynymi trudnościami są wąskie drogi i potencjalny boczny wiatr. Dziś na panie czekało nieco ponad 128km wokół Zulte, po których należało spodziewać się finiszu z dużej grupy.

BLT22_rit 1_Zulte_hoogteprofiel.png

Po starcie do przodu ruszyła jedynie jedna zawodniczka, a była to 36-letnia Marieke de Groot (Isorex No-Aqua Ladies Cycling Team). Holenderka z przewagą około minuty wpadła na położony ponad 100km przed metą sektor bruku Wannegem-Lede, długi na 1900 metrów. Nierówności nie miały jednak żadnego wpływu na przebieg rywalizacji.

Samotna harcowniczka została złapana na około 75km przed metą, tuż po pierwszej lotnej premii. Holenderka zdołała ją jeszcze wygrać, a za jej plecami 2. miejsce na takowej zajęła Lorena Wiebes (Team DSM), zaś sekundę zdobyła Lily Williams (Human Powered Health).

Jako kolejna na próbę zdecydowała się Valentina Scandolara (Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano), acz i ona nie zyskała za wiele nad peletonem. Dość łatwo przeskoczyła do niej Typhaine Laurance (Arkéa Pro Cycling Team) i dwójka na 40km przed metą miała około pół minuty przewagi.

Na drugiej lotnej premii za plecami uciekinierek po sekundę sięgnęła Audrey Cordon-Ragot (Trek – Segafredo). Niedługo później na czoło przeskoczyła Loes Sels (Proximus-Alphamotorhomes-Doltcini) i na czele mieliśmy już trzy panie. Ostatecznie złapano je na kilkanaście kilometrów przed metą, a o wygranej zadecydował sprint z peletonu.

Finisz bardzo pewnie wygrała Lorena Wiebes. Za plecami genialnej Holenderki rozegrała się jednak ciekawa walka o dalsze miejsca, w której najlepiej poradziła sobie Mylene De Zoete (AG Insurance-NXTG Team). Blisko podium, na . miejscu, zafiniszowała Daria Pikulik (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław).

Wyniki 1. etapu Baloise Ladies Tour 2022:

Przebieg etapu (wideo):

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments