fot. Dariusz Krzywański | DKPCycling&Life

W dniu dzisiejszym rywalizowano także na belgijskich szosach. W wyścigu jednodniowym kategorii 1.1 Districtenpijl – Ekeren-Deurne po wygraną z 4-osobowej ucieczki sięgnęła Daria Pikulik z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław!

Trasa belgijskiego klasyku prowadziła wokół Antwerpii, a na dystans 138km składało się 5 okrążeń w Deurne, a następne 3 rundy w Ekeren. Było płasko, kręto, a w pierwszej części wyścigu do pokonania było kilka sektorów bruku. Na starcie stanęła polska drużyna ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław.

fot. Procyclingstats

Kluczowa dla losów wyścigu okazała się być 4-osobowa akcja, w której kręciły Daria Pikulik (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), Marthe Truyen (Plantur-Pura), Nathalie Bex (Bingoal Casino – Chevalmeire – Van Eyck Sport) i Fien Van Eynde (IBCT). Kolejność jest tu nieprzypadkowa – właśnie tak zakończył się wyścig. Polka zaskoczyła rywalki długim finiszem z 300 metrów i nie dała sobie wyjść z koła. Szczególnie cieszy pokonanie drugiej na mecie 22-latki – Belgijka w tym roku już ósmy raz zameldowała się w top8 różnych wyścigów jednodniowych rozgrywanych na terytorium Belgii i Holandii.

W peletonie, który stracił 28 sekund, po dobrą pozycje zafiniszowała jeszcze druga z kolarek ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław – Kaja Rysz. Sukces Darii Pikulik to 7. wygrana w imprezach UCI w tym sezonie dla polskiego zespołu.

Wyniki Districtenpijl – Ekeren-Deurne 2022:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments