Foto: BORA-hansgrohe

Giovanni Aleotti (BORA – hansgrohe) wygrał „królewski” etap tegorocznego Sibiu Tour i został nowym liderem wyścigu. 

W trzecim dniu na kolarzy walczących w rumuńskim wyścigu czekał etap rozpoczynający się w Sibiu. Po prawie 180 kilometrach mieli walczyć o zwycięstwo na podjeździe Bâlea Lac. Finałowa wspinaczka to ponad 23 kilometry o średnim nachyleniu prawie 6%.

W ucieczkę dnia zabrali się: Stefano Gandin (Team Corratec), Luuk Herben (ABLOC CT), Petr Klabouch (ATT Investments), Serban Luncan (reprezentacja Rumunii), Eric Lutter (P&S Benotti), Conor Schunk (Global 6 Cycling) i Iustin-Ioan Văidian (MENtoRISE Elite Team CFX).

Harcownicy bardzo szybko uzyskali ponad siedem minut przewagi. W połowie rywalizacji z ucieczki odpadł Herben i na czele pozostało sześciu kolarzy.

Peleton kontrolował sytuację i z kilometra na kilometr odrabiał stratę.

Pracę w dużej grupie wykonywali głównie zawodnicy BORA – hansgrohe. 60 kilometrów przed metą z ucieczki odpadli Luncan i Văidian, a czwórka miała już niespełna 4 minuty przewagi.

Zgodnie z oczekiwaniami ucieczka przeszła do historii jeszcze przed rozpoczęciem podjazdu pod Bâlea Lac (23,3 km długości; średnie nachylenie 5,96 %). Szybko z peletonu odpadł lider wyścigu Filippo Fiorelli (Bardiani-CSF-Faizanè).

15 kilometrów przed szczytem na atak zdecydowali się Jan Bárta (Elkov – Kasper) i Colin Stüssi (Team Vorarlberg). Po kilku kilometrach tempa Czecha nie wytrzymał Stüssi.

Samotny Bárta na pięć kilometrów przed metą miał kilkanaście sekund przewagi nad kolejną grupką, w której jechało 13 zawodników. Jednak po chwili został on doścignięty.

Kolejną akcję zawiązali dwaj kolarze BORA – hansgrohe: Giovanni Aleotti i Cian Uijtdebroeks. Na ich kole utrzymał się tylko Harm Vanhoucke (Lotto Soudal). Trójka między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo.

Najlepszy okazał się ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu Giovanni Aleotti. Kolejne miejsca zajęli Vanhoucke i Uijtdebroeks.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułGiro d’Italia Donne 2022: Annemiek van Vleuten przejmuje koszulkę liderki
Następny artykułEgan Bernal może powrócić do ścigania podczas Vuelty a Burgos
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Najlepszy z Polaków, Brożyna na … 28 miejscu…