Foto: Liège-Bastogne-Liège / A.S.O./R. Wawrzynka

Annemiek van Vleuten (Movistar Team) wygrała trzeci etap Giro d’Italia Donne i została nową liderką wyścigu. 

Po dość nietypowym dniu przerwy przypadającym na niedzielę panie wróciły do rywalizacji w Giro d’Italia. Trzeci etap rozpoczynał się i kończył w Cesenie, a do przejechania było 121 kilometrów. Na pofałdowanej trasie usytuowano trzy oznaczone podjazdy.

Od samego początku mieliśmy próby ataków. Swoich sił (tradycyjnie) próbowała między innymi Lara Vieceli (Ceratizit-WNT Pro Cycling), ale została szybko doścignięta.

Jeszcze przed lotnym finiszem zaatakowała liderka klasyfikacji górskiej Franziska Brauße (Ceratizit-WNT Pro Cycling). Niemka zdołała wywalczyć trzy bonusowe sekundy, ale przed podjazdem Bertinoro została doścignięta. Premię górską wygrała Évita Muzic (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope).

W połowie dystansu nadal jechał cały peleton. Na Colle del Barbotto (4,3 km długości; średnie nachylenie 8,2%) duża grupa mocno się podzieliła. Na czele jechały: Marta Cavalli (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope), Annemiek van Vleuten (Movistar Team) i Mavi García (UAE Team ADQ). Ponad dwie minuty traciła do nich liderka wyścigu Elisa Balsamo (Trek – Segafredo).

Za prowadzącą trójką w pogoń zabrały się: Niamh Fisher-Black (Team SD Worx), Soraya Paladin i Elise Chabbey (obie Canyon//SRAM Racing), Cecilie Uttrup Ludwig i Évita Muzic (obie FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope), Amanda Spratt i Kristen Faulkner (obie Team BikeExchange – Jayco), Elisa Longo Borghini (Trek – Segafredo), Erica Magnaldi (UAE Team ADQ) oraz Silvia Persico (Valcar – Travel & Service).

Na ostatnim oznaczonym podjeździe Monteleone (1,9km długości; średnie nachylenie 7,3%) trójka powiększyła przewagę nad kolejną grupką do ponad dwóch minut, z której odpadły Faulkner i Paladin. Było już wiadomo, że Cavalli, van Vleuten i Garcia będą się liczyć w walce o etapowy triumf i prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

11 kilometrów przed metą z trójki na nieoznaczonym podjeździe odpadła Cavali. Ataków próbowała van Vleuten, ale Garcia nie dawała za wygraną. Ostatecznie na ulicach Ceseny mieliśmy sprinterską walkę dwóch zawodniczek.

Więcej sił na finisz zachowała Annemiek van Vleuten, która została także nową liderką wyścigu. Druga była Mavi García, a trzecia Marta Cavalli.

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments