Foto: Getty Images

Stosunkowo nowy nabytek Cofidisu, bo reprezentujący francuską ekipę od początku tego sezonu Ion Izagirre właśnie przedłużył swoją współpracę z Cofidisem co najmniej do końca 2024 roku.

Bask właśnie bierze udział w 109. Tour de France. Można się spodziewać, że będzie polował tam na etapy, nigdy bowiem nie był wybitnym specjalistą od wyścigów trzytygodniowych, czego nie można powiedzieć o jego startach w krótszych etapówkach. W karierze wygrywał klasyfikacje generalne takich imprez jak Tour de Pologne w 2015 roku czy Itzulia Basque Country i Volta a la Comunitat Valenciana w 2019 roku, ma w swoim dorobku także pojedyncze etapy wszystkich trzech Wielkich Tourów.

Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować współpracę z Cofidisem przez kolejne dwa sezony. Po tych pierwszych miesiącach w zespole czuję się tam komfortowo, zarówno z kolegami z zespołu jak i z personelem. Wszyscy we mnie wierzą i to bardzo miłe uczucie. Oczywiście pozwala to podejść do każdego wyścigu ze spokojem i pewnością siebie. Mogę po prostu skupić się na swoim występie, nie martwić się resztą, a to pomaga zrobić wszystko, aby zabłysnąć

— opowiedział po podpisaniu nowej umowy z Cofidisem 33-letni Ion Izagirre.

Poprzedni artykułTour de France 2022: Pełne napięcia wypowiedzi sprinterów po 3. etapie
Następny artykułOrganizatorzy Tour de France złożyli kondolencje rodzinom ofiar strzelaniny w Kopenhadze
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments