fot. Tour of Estonia

Tim van Dijke (Jumbo-Visma) sięgnął po zwycięstwo w prologu Sibiu Cycling Tour (2.1). Na drugim miejscu uplasował się kolarz HRE Mazowsze Serce Polski – Marceli Bogusławski.

Prologiem o długości 2300 metrów rozpoczęła się tegoroczna edycja Sibiu Cycling Tour. Zawodnicy rywalizowali na wąskiej i krętej trasie w okolicach kompleksu muzealnego ASTRA w Sybinie. Na starcie stanęła ekipa HRE Mazowsze Serce Polski, w składzie: Marceli Bogusławski, Marcin Budziński, Piotr Brożyna, Adam Stachowiak i Michał Pomorski. W wyścigu biorą udział też: Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe), Szymon Sajnok (Cofidis), Kamil Małecki (Lotto Soudal) i Szymon Tracz (EF Education-NIPPO Development Team).

Jako pierwszy z rampy startowej zjechał Paul Rudys z Maloja Pushbikers. Niemiec zameldował się na mecie z czasem 3:05, jednak szybko został zmieniony na prowadzeniu przez Kiaana Wattsa (Global 6 Cycling; 2:55). Nowozelandczyk również nie zabawił zbyt długo na gorącym krześle – w czasie 2:47 trasę pokonał bowiem Joren Bloem z ABLOC CT, który został nowym liderem zmagań.

Do Holendra zbliżali się kolejni zawodnicy, w tym Michał Pomorski (HRE Mazowsze Serce Polski; 2:53), Lennard Hofstede (Jumbo-Visma; 2:50) czy Stefan De Bod (Astana Qazaqstan Team; 2:48), jednak Bloem cały czas pozostawał na prowadzeniu. Wyprzedził go dopiero startujący ponad pół godziny po nim David Dekker, ścigający się w barwach Jumbo-Visma (2:47).

Holenderski sprinter musiał jednak uznać wyższość Martina Laasa (BORA-hansgrohe) i swojego zespołowego kolegi, Pascala Eenkhoorna. Estończyk przejechał 2300 metrów w czasie 2:44, natomiast Eenkhoornowi zajęło to o dwie sekundy dłużej. Po kilkudziesięciu minutach na gorącym krześle, wynik Martina Laasa poprawił Tim van Dijke z Jumbo-Visma (2:42).

Przed ostatnią rundą zawodników, pierwsza piątka pozostawała niezmienna – prowadził Van Dijke, przed Laasem i Eenkhoornem, a na kolejnych pozycjach plasowali się David Dekker i Joren Bloem.

Sytuacja w czołówce zmieniła się dopiero po przejeździe Marcelego Bogusławskiego (HRE Mazowsze Serce Polski), który z czasem 2:43 wskoczył na drugie miejsce. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca rywalizacji – zwyciężył Tim van Dijke, który do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce lidera, przed Marcelim Bogusławskim i Martinem Laasem.

Wyniki prologu Sibiu Cycling Tour 2022:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułAlejandro Valverde potrącony przez samochód
Następny artykułTour de France 2022: Szymon Gruchalski podsumowuje 1. etap [video]
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments