fot. Tour de France

Tour de France 2022 już za pasem. Znamy już wstępną listę startową najważniejszego wyścigu w kalendarzu.

Przypomnijmy, że wyścig rozpocznie się w najbliższy piątek (1 lipca), więc już niemal wszystkie drużyny zdążyły opublikować swoje oficjalne składy na wyścig. Wiadomo więc już, że jeśli w ciągu najbliższych kilku dni nie wydarzy się nic nieprzewidzianego (a niestety nie jest to wcale oczywiste), to głównymi kandydatami do zwycięstwa w wyścigu będą dwaj Słoweńcy Tadej Pogačar i Primož Roglič.

Poza nimi w wyścigu wystąpią m.in. Alexander Vlasov, Enric Mas, Ben O’Connor, Jonas Vingegaard czy Adam Yates. Będą też wielu świetnych sprinterów (m.in. Fabio Jakobsen, Dylan Groenewegen i Jasper Philipsen) i czasowcy (m.in. Filippo Ganna, Stefan Kung, Stefan Bissegger), a także Mathieu van der Poel i Wout Van Aert, których pojedynkami (fakt, niezbyt licznymi) żyliśmy wiosną.

My szczególnie będziemy trzymać kciuki za Polaków, których tym razem pojawi się we Francji aż czterech (Łukasz Owsian, Maciej Bodnar, Kamil Gradek i Rafał Majka). Wynik ten byłby jeszcze lepszy, gdyby nie kłopoty zdrowotne Michała Kwiatkowskiego.

Pełna wstępna lista startowa Tour de France 2022 (Wersję PDF można znaleźć TUTAJ):
Brak opisu.
obr. Pro Cycling Stats
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Haniebne jest to że jakiś rusek startuje

Paweł
Paweł

Najmocniejsze duety wydają się być Pogacar-Majka oraz Vingegaard-Roglic, choć namieszać też mogą O’Connor, Martin i Vlasov

Michal
Michal

Vlasov niech wyp