Foto: Giro d'Italia

Żółty peleton odwiedzi kolejne państwo – tym razem organizatorzy Tour de France ogłosili zorganizowanie kryterium w Singapurze.

Kryteria po Tour de France mają długą tradycję – już w czasach Eddy’ego Merckxa bohaterowie największego wyścigu na świecie byli zapraszani na tego typu imprezy, rozgrywane w Belgii i Holandii. Natomiast od lat organizatorzy zapuszczają się w coraz bardziej egzotyczne kierunki. Teraz dołączy do nich Singapur.

Biorąc pod uwagę lokalizację Singapuru oraz jego reputację, jeśli chodzi o organizowanie dużych imprez, nie wspominając o jego entuzjastycznej kolarskiej społeczności, to państwo było naturalnym wyborem, gdy myśleliśmy o wprowadzeniu naszego formatu w Azji Południowo-Wschodniej. Cieszymy się, że będziemy mogli podzielić się z Singapurczykami naszym doświadczeniem

Kryterium odbędzie się w dniach 29-30 października na specjalnie zaprojektowanym torze ulicznym w sercu miasta. Organizatorzy zapowiedzieli już, że wystąpi w nich Mark Cavendish, który, jak wiadomo już od kilku dni, nie znalazł się w składzie swojego zespołu na tegoroczną odsłonę Wielkiej Pętli.

Poprzedni artykułHubert Grygowski: „Niczym nie odstajemy od zagranicy, więc czemu mielibyśmy nie wygrywać?”
Następny artykułWygrywaj każdą jazdę – zupełnie nowy SCOTT Foil RC
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments