fot. Dariusz Krzywański

Kajetan Wąsowicz (C.Z.K.K.S. „Kolejarz-Jura” Częstochowa) zwyciężył w wyścigu ze startu wspólnego juniorów o Mistrzostwo Polski. Podium uzupełnili Hubert Grygowski (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń) i Paweł Więczkowski (UKS Koźminianka Koźminek).

Juniorzy rywalizowali dziś w wyścigu ze startu wspólnego o Mistrzostwo Polski. 124-kilometrowe zmagania rozpoczynały się i kończyły w Nowym Dworze Mazowieckim. Po starcie peleton udał się na 24-kilometrową rundę, prowadzącą między innymi przez Błędowo i Pomiechówek, którą pokonywał cztery razy.

Od samego startu tempo w wyścigu juniorów było bardzo wysokie. Niedługo po opuszczeniu Nowego Dworu Mazowieckiego, na czoło wysforowali się Dominik Ratajczak (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń) i Bartosz Marut (Grupa Kolarska Gliwice). Do mocnej dwójki dołączył Jan Gadera, kolarz KTK Kalisz, jednak po kilkunastu minutach spędzonych na czele, odjazd został zlikwidowany.

Po krótkim momencie przestoju, od peletonu oderwał się Mateusz Dereń (KS Deichmann SKSM MAT Sobótka), jednak jego akcja nie potrwała zbyt długo. Wszystko ze względu na wysokie tempo i skoki, które nie ustawało wraz z upływem kilometrów. Po pewnym czasie sytuacja na czele się wykrystalizowała – ucieczkę utworzyli Michał Żelazowski (ASD Young Bikers Team Balmamion) wraz z Franciszkiem Kaczorowskim z UKS Copernicus CCC – SMS Toruń, za którymi pognali Tomasz Andrzejczak (KKS Gostyń) wraz z niesamowicie aktywnym Dominikiem Ratajczakiem.

Nie tylko oni próbowali dołączyć do prowadzącej dwójki, ale na ostatniej rundzie wszystkie kontrataki zostały doścignięcie. Czołówka miała wtedy 45 sekund przewagi nad peletonem, ale po licznych atakach – na niespełna 20 kilometrów do mety – została wchłonięta przez peleton.

Wielu kolarzy nie było usatysfakcjonowanych takim stanem rzeczy – od grupy oderwał się czteroosobowy odjazd, w składzie: Szymon Wiśniewski (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń), Dawid Wika-Czarnowski (UKS TFP „Jedynka” Kórnik), Kajetan Wąsowicz (C.Z.K.K.S. „Kolejarz-Jura” Częstochowa) i Antoni Sokół (Boras Lewart Team Lubartów).

Ucieczka zgodnie współpracowała, co pozwoliło jej na wypracowanie 30-sekundowej przewagi. Pogoni w peletonie przeszkodziła między innymi kraksa, w której ucierpiał Maciej Banaszak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Na kilka kilometrów do mety z odjazdu zaatakował Kajetan Wąsowicz i samotnie pognał w stronę mety w Nowym Dworze Mazowieckim.

W końcówce zarówno grupa pościgowa, jak i peleton, zbliżyły się do samotnego uciekiniera, ale ten utrzymał prowadzenie i sięgnął po zwycięstwo w wyścigu ze startu wspólnego. Podium uzupełnili Hubert Grygowski i Paweł Więczkowski.

Wyniki wyścigu ze startu wspólnego juniorów o Mistrzostwo Polski 2022:
1. Kajetan Wąsowicz (CZKKS „Kolejarz-Jura” Częstochowa)
2. Hubert Grygowski (UKS Copernicus CCC Toruń)
3. Paweł Więczkowski (UKS Koźminianka Koźminek)
4. Marek Kapela (HRE Mazowsze Serce Polski NDM)
5. Kamil Dolak (KTK Kalisz)
6. Dominik Ratajczak (UKS Copernicus CCC Toruń)
7. Szymon Maciejewski (Medisept Mayday Team)
8. Adam Marciniak (CZKKS „Kolejarz-Jura” Częstochowa)
9. Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek)
10. Antoni Kida (Cannibal Team)

PEŁNE WYNIKI

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments