fot. Dariusz Krzywański

Anna Długaś z LARK Ziemia Darłowska została mistrzynią Polski juniorek w indywidualnej jeździe na czas. Podium uzupełniły Maja Tracka i Zuzanna Chylińska (obie ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz).

Drugi dzień szosowych Mistrzostw Polski, rozgrywanych na Mazowszu, zainaugurował wyścig indywidualnej jazdy na czas juniorek. Trasa zmagań rozpoczynała się i kończyła w mazowieckim Leoncinie. Na dystansie 17 kilometrów ulokowano jeden nawrót, w Górkach.

Jako pierwsza z rampy startowej zjechała Karolina Chojnacka (MAT ATOM Deweloper Wrocław / Fundacja BB) – 25 minut i 28 sekund później zameldowała się na mecie, zostając tymczasową liderką rywalizacji. Na prowadzeniu zmieniła ją Roksana Mikorska (KLTC Konin), która uzyskała czas o 14 sekund lepszy.

Niedługo później, rywalki zdeklasowała Julia Przymusińska (UKS TFP Jedynka Kórnik), pokonując 17-kilometrową trasę w 24:42. Szybko okazało się jednak, że dystans przygotowany przez organizatorów dało się przejechać w jeszcze krótszym czasie – liderką została Martyna Szczęsna (WMKS Olsztyn; 24:09), a na drugie miejsce wskoczyła Katarzyna Stelmach (LARK Ziemia Darłowska; 24:41)

Kolarka WMKS Olsztyn przez kilka minut utrzymywała się na prowadzeniu – zmieniła ją na nim dopiero Maja Tracka (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz), która uzyskała wynik 23:31. Wydawało się, że jej czas będzie bardzo ciężki do pobicia, jednak chwilę później doszło do kolejnej zmiany w czołówce – na pierwsze miejsce wskoczyła Anna Długaś (LARK Ziemia Darłowska; 22:36).

Żadna z zawodniczek nie zdołała wyprzedzić zawodniczki LARK Ziemia Darłowska, która zdobyła tytuł mistrzyni Polski juniorek w indywidualnej jeździe na czas. Podium uzupełniły Maja Tracka i Zuzanna Chylińska z ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz.

Wyniki Mistrzostw Polski juniorek w indywidualnej jeździe na czas (top10):

  1. Anna Długaś 22:36
  2. Maja Tracka +0:55
  3. Zuzanna Chylińska +1:00
  4. Malwina Mul +1:10
  5. Laura Rybkiewicz +1:14
  6. Martyna Szczęsna +1:33
  7. Katarzyna Stelmach +2:04
  8. Julian Przymusińska +2:05
  9. Barbara Cywińska +2:14
  10. Marta Marek +2:17
Poprzedni artykułCaleb Ewan i Philippe Gilbert w składzie Lotto Soudal na Tour de France
Następny artykułKontuzja wyklucza Wouta van Aerta z mistrzostw Belgii
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments