fot. Jumbo-Visma

Wout Van Aert zrezygnował z obrony koszulki mistrza Belgii. Przyczyną jest lekka kontuzja kolana.

W ostatnich latach kolarz Jumbo-Visma był prawdziwym dominatorem krajowego czempionatu. Odkąd przed rozpoczęciem sezonu 2019 opuścił prokontynentalne Verandas Willems-Crelan, rokrocznie sięgał po jedno mistrzostwo Belgii – albo w jeździe indywidualnej na czas (w latach 2019-20), albo w wyścigu ze startu wspólnego (2021). Do tego, w 2019 roku wrócił do domu z dwoma medalami, dzięki zajęciu trzeciego miejsca w wyścigu ze startu wspólnego.

Przyczyną decyzji utytułowanego Belga jest kontuzja kolana, której nabawił się podczas treningu w Tignes. Choć jego liczni kibice mogą odczuwać w związku z tym pewne zaniepokojenie – w końcu tydzień po mistrzostwach krajowych odbywa się Tour de France, Jumbo-Visma w swoim komunikacie prasowym uspokaja, że w tym momencie ryzyko odpuszczenia przez niego tego startu w zasadzie nie istnieje.

Belg przestał trenować w zeszły poniedziałek, a po tygodniu ma wrócić na rower, gotów by powalczyć o kolejne etapowe zdobycze, a być może także zieloną koszulkę podczas Tour de France.

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

I dla dobra Roglica niech nie jedzie na TdF. Pociągu mu się zachciało