Marek Kapela z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski NDM został mistrzem Polski w indywidualnej jeździe na czas juniorów. Na dalszych pozycjach uplasowali się Konrad Waliniak (KLTC Konin) i Dominik Ratajczak (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń).

Juniorzy oraz zawodniczki i zawodnicy na tandemach rywalizowali dziś na 23-kilometrowej trasie ze startem i metą w Leoncinie – po pokonaniu połowy dystansu, przy Sośnie Powstańców 1863 w Kampinoskim Parku Narodowym, kolarze zawracali i kierowali się w stronę kreski.

Pierwszym liderem indywidualnej jazdy na czas juniorów został Igor Rydzyński (KS Społem SUUS Łódź), uzyskując czas 30:07, jednak szybko został wyprzedzony przez Dawida Wikę-Czarnowskiego, ścigającego się w UKS TFP Jedynka Kórnik. Jako pierwszy „zszedł” on poniżej 30 minut, przejeżdżając trasę w 29:25. Później zbliżali się do niego między innymi Szymon Maciejewski (Medisept Mayday Team) czy Maciej Banaszak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), jednak żaden z nich nie był w stanie wyprzedzić lidera.

Udało się to dopiero Filipowi Gruszczyńskiemu (Grupa Kolarska Gliwice), startującemu w środku stawki, który uzyskał czas 28:53. Po dziesięciu minutach doszło do kolejnej zmiany w czołówce – znakomity wynik, 28:20, uzyskał Konrad Waliniak z KLTC Konin. Na wysokich pozycjach swoje próby kończyli też Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek; 29:05), Michał Żelazowski (A.S.D. Young Bikers Team Balmamion; 29:13) czy Antoni Kida (Cannibal Team; 28:48).

W samej końcówce na pierwsze miejsce wskoczył Marek Kapela (HRE Mazowsze Serce Polski NDM), z czasem 27:57. Podium uzupełnili Konrad Waliniak, a także startujący jako ostatni Dominik Ratajczak (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń; 28:31).