fot. Getty Images

Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) wygrał jazdę indywidualną na czas w wyścigu Tour de Suisse, która zwieńczyła zmagania w tegorocznej edycji. Tymczasem zgodnie z przewidywaniami klasyfikacja generalna padła łupem Gerainta Thomasa (INEOS Grenadiers), który finiszował drugi. 

Tegoroczną edycję wyścigu Tour de Suisse zakończyła raczej płaska jazda indywidualna na czas wokół miejscowości Vaduz. Dystans, z jakim przyszło zmierzyć się kolarzom wyniósł 25,6 km. Jedyny punkt pomiaru czasu usytuowany był w połowie dystansu.

Jako lider klasyfikacji generalnej przystąpił do tego etapu Sergio Higuita (BORA-hansgrohe), który miał dwie sekundy przewagi nad Geraintem Thomasem (INEOS Grenadiers). Na trzecim miejscu plasował się Jakob Fuglsang (Israel Premier-Tech), który miał z kolei 19 sekund straty do lidera.

Geraint Thomas potwierdził, że znajduje się w wysokiej formie przed nadchodzącym wyścigiem Tour de France. W gorącej jak większość Europy Szwajcarii pojechał znakomicie i na mecie zameldował się jako drugi – tylko sekundę za Remco Evenepoelem.

Właśnie – młody Belg z drużyny Quick Step świetnie zaprezentował się na trasie dzisiejszej czasówki. Co prawda na pomiarze czasu lepszy był od niego Stefan Kung (Groupama-FDJ), to w najważniejszym miejscu, czyli na mecie, triumfował. Dzięki temu ma w tym sezonie już dziewięć zwycięstw na koncie.

W walce o miejsce na podium w klasyfikacji generalnej Neilsonowi Powlessowi (EF Education Easy-Post) przeszkodził defekt i w konsekwencji zmiana roweru. Była na to duża szansa, ponieważ Amerykanin był na trasie szybszy od Jakoba Fuglsanga. Ostatecznie zajął ósme miejsce na etapie i czwarte w ogólnym zestawieniu.

Sergio Higuita cierpiał podczas dzisiejszego wysiłku i tracił czas do Thomasa, ale pomimo to zdołał utrzymać drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kraksę na trasie zaliczył Ilan van Wilder z drużyny Quick-Step Alpha Vinyl, który wybrał złą drogę na jednym z rond i uderzył z dużą prędkością w płot zrobiony z siatki. Po wypadku był przytomny i rozmawiał, ale nie zdołał wrócić na rower.

Wyniki po ostatnim etapie Tour de Suisse 2022:

Results powered by FirstCycling.com

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbig
zbig

no tak ,3 sekundy nad „dziadkiem Thomasem” czyli marzenia o GT może odłożyć bo tyle to straci na 100 -u metrach podjazdu…