fot. Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux

Drugie w karierze zawodowe zwycięstwo i szalona radość z jego okazji w postaci wskoczenia w pełnym stroju tuż po przekroczeniu linii mety do basenu w Durbuy – to właśnie dorobek Quintena Hermansa, który w dniu wczorajszym triumfował na etapie Baloise Belgium Tour.

26-letni kolarz Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux znalazł się w kluczowej dla losów rywalizacji akcji, która zawiązała się na prawie 100km przed metą. Do ostatnich chwil mocno wspierał go Lorenzo Rota, a w końcówce głównymi rywalami Belga byli Mauro Schmid (Quick-Step) i Tim Wellens (Lotto Soudal). Quinten Hermans sięgnął jednak po pewną wygraną i awansował na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy, ponieważ czekałem na nie 4 lata – od sukcesu w Tour de Wallonie. To nie tylko miła nagroda dla mnie, ale także dla zespołu. Wszyscy moi koledzy z drużyny wykonali dziś świetną robotę. Chcieliśmy, aby jeden z naszych dobrze ustawionych kolarzy w generalce pojechał do ucieczki, aby wywrzeć presję na peleton. Inne zespoły nie odpuściły, więc musieliśmy wykonać plan B. W połowie wyścigu przyspieszyliśmy i wyszło dobrze. Lorenzo Rota był bardzo ważny w czołówce, jest niesamowicie silny. Udało mi się wywalczyć dodatkowe sekundy bez marnowania energii. Wiem, jak cenne mogą być te sekundy, bo kiedyś zająłem drugie miejsce w Tour de Wallonie, w tym samym czasie co zwycięzca… Skupiłem się głównie na zwycięstwie etapowym i ostatnim podjeździe. Wybrałem odpowiedni moment na atak na Mur de Durbuy, wiedząc, że mogę wykonać mocny 20-30 sekundowy wysiłek. Jestem dumny i cieszę się, że mogłem odnieść dla zespołu to zwycięstwo

— obszernie opowiadał na mecie 4. etapu Baloise Belgium Tour jego zwycięzca, Quinten Hermans.

Dziś na kolarzy czeka ostatni odcinek z Gingelom do Beringen. Będzie on jednak całkowicie płaski, zatem nie należy spodziewać się większych różnic między faworytami. Jeśli tylko woda w basenie była ciepła i Belg się nie przeziębił to z pewnością powinien dowieść do końca swoją 3. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Poprzedni artykułThibaut Pinot i Sergio Higuita podsumowują 7. etap Tour de Suisse 2022
Następny artykułTour of Slovenia 2022: Pogačar z Majką przypieczętowali dominację w wyścigu
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments