fot. Int. Raiffeisen Oberösterreich Rundfahrt

Daan Soete powtórzył wyczyn sprzed roku i sięgnął po zwycięstwo w prologu Oberösterreich Rundfahrt. Kolarze przełajowej ekipy, w której ściga się Belg – Team Deschacht – Group Hens – Containers Maes – zajęli też drugie i czwarte miejsce. Najwyżej z Polaków uplasował się Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), który zakończył zmagania na 14. pozycji.

Niewiele ponad 600-metrowy prolog rozpoczął zmagania w tegorocznej edycji Oberösterreich Rundfahrt. Kolarze ścigali się po brukowanych ulicach w Linz – w końcowej części trasy ulokowano 200-metrowy podjazd. Jazdę utrudniały opady deszczu, które nastąpiły chwilę przed rozpoczęciem zmagań i utrzymywały się w ich pierwszej części.

Na starcie wyścigu stanęła ekipa HRE Mazowsze Serce Polski, w składzie: Adrian Banaszek, Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Marcin Budziński, Tomasz Budziński i Jakub Kaczmarek, a także Paweł Szóstka i Piotr Pękala z Santic-Wibatech.

Jako pierwszy na trasę ruszył Balazs Rozsa (Epronex – Cycling Team), który został liderem zmagań, uzyskując czas 1:22. Niedługo później na „gorącym” krześle zmienił go Matej Blasko (BRS Kaktus Bike) – Słowak pokonał 631-metrową trasę w 1:18. Wyniki obu zawodników zostały jednak szybko poprawione przez Olava Hjemætera z Team Coop (1:13), do którego zaledwie setną sekundy stracił Archie Ryan z Jumbo-Visma Development Team.

Po wymienionych kolarzach, do prologu wystartował pierwszy z Polaków – Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski). Uzyskał on solidny czas 1:15. Jeszcze w pierwszej rundzie przejazdów doszło do zmian na prowadzeniu – przez kilka minut najlepszy czas należał do Lena Dejonghe (Team Deschacht – Group Hens – Containers Maes; 1:11). Wynik Belga poprawił jednak Daniel Federspiel (Team Felbermayr – Simplon Wels), meldując się na mecie z wynikiem 1:10.

Do Austriaka zbliżyło się kilku kolarzy, w tym: Frederik Rassmann (Team Dauner | AKKON; 1:10), Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski; 1:11), który w momencie ukończenia swojej próby zajmował czwartą pozycję. Przez długi czas, na czele utrzymywał się status quo – aż do występów kolarzy przełajowej ekipy Team Deschacht – Group Hens – Containers Maes, Victora Van de Putte (1:07) i Landera Loockxa (1:05), którzy uplasowali się na pierwszej i drugiej pozycji.

W międzyczasie bardzo dobre czasy uzyskali też Lukas Meiler (Team Vorarlberg; 1:09) i Norbert Banaszek, reprezentujący HRE Mazowsze Serce Polski (1:10).

Po chwili w czołówce zameldowali się też: Colin Heiderscheid (Leopard Pro Cycling), Stefan Kovar (Austria) i Louis Bendixen (Team Coop; wszyscy 1:09), Filippo Fortin (Maloja Pushbikers; 1:08), a także Rick Pluimers. Młody Holender z Jumbo-Visma Development Team pokonał 631 metrów w czasie 1:05, przegrywając z dotychczasowym liderem – Landerem Loockxem – o niewiele ponad pół sekundy.

Kolarzy z krajów Beneluxu pogodził Daan Soete (Team Deschacht – Group Hens – Containers Maes), który pokonał trasę w czasie 1:04 i powtórzył sukces sprzed roku, ponownie sięgając po zwycięstwo w prologu Oberösterreich Rundfahrt. Za nim uplasowali się jego kolega z drużyny – Lander Loockx – oraz Rick Pluimers. Najwyżej z Polaków, na 14. pozycji, zmagania zakończył Norbert Banaszek.

Wyniki prologu Oberösterreich Rundfahrt 2022:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments