fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Już za 2 tygodnie rozpocznie się impreza, na którą czeka wielu fanów kolarstwa znad Wisły. Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym rozegrane zostaną na Mazowszu, począwszy od środy 22 czerwca, aż po niedzielę, 26. dzień tegoż miesiąca.

Pierwsze dwa dni zmagań najlepszych kolarzy i kolarek w Polsce to będzie walka o medale w jeździe indywidualnej na czas. Tu warto zaktualizować informacje, o których mogliście przeczytać w naszym tekście na temat trasy takowych – największa zmiana to rozdzielenie rywalizacji orlików i elity mężczyzn. Program zawodów i dystanse prezentują się ostatecznie następująco:

Środa, od 12:00:
51km – elita mężczyzn
34km – orlicy

Czwartek, od 12:00:
23km – elita kobiet i orliczki
23km – juniorzy
23km – tandemy
17km – juniorki

Mapa i profil trasy ITT (17km)

Od piątku do niedzieli zawodnicy rozpoczną z kolei zmagania w wyścigach ze startu wspólnego. Co nieco o trasie było napisane już w naszym serwisie, niemniej odświeżając i przypominając – starty wszystkich wyścigów będą miały miejsce w Nowym Dworze Mazowieckim, skąd kolarze i kolarki udadzą się na rundy do Pomiechówka. Po pokonaniu pewnej (zależnej od kategorii) liczby okrążeń zawodnicy i zawodniczki powrócą do lokalizacji rozpoczęcia zawodów i tam poznamy poszczególnych mistrzów Polski Anno Domini 2022.

Piątek:
10:00 – 76km – tandemy (2 rundy po 24km + 2 razy 14km dojazdu)
13:00 – 172km – orlicy (6 okrążeń + dojazd)

Sobota:
10:00 – 124km – juniorzy (4 okrążenia + dojazd)
14:00 – 124km – elita kobiet + orliczka (4 okrążenia + dojazd)

Niedziela:
9:30 – 76km – juniorki (2 okrążenia + dojazd)
13:00 – 220km – elita mężczyzn (8 okrążeń + dojazd)

Mapa i profil trasy wyścigu ze startu wspólnego (dojazd + runda + dojazd)

Na miejscu przez cały czas trwania zawodów będą obecni dziennikarze Naszosie.pl – postaramy się, by nie umknął Państwu żaden moment tych zawodów. Rzecz jasna zapraszamy także do śledzenia ich na żywo!

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Miko
Miko

Czy jakaś TV będzie przeprowadzała relacje?