Bardzo możliwe, że tylko rok potrwała przygoda Alexandra Kristoffa w Intermarché – Wanty – Gobert. Niespełna 35-letni Norweg ma negocjować pod kątem najbliższego sezonu z ekipą Uno-X Pro Cycling Team.

Niewątpliwie 2022 roku jest wspaniałym dla belgijskiej ekipy Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Jednym z jej bohaterów, choć nieco pobocznym, jest autor 3 spośród dotychczasowych 13 wygranych, doświadczony Alexander Kristoff. Norweg przyszedł by wspomóc tę formację w kampanii wiosennych klasyków i z zadania tego wywiązał się w 50% – regularnie bywał wysoko, acz jedyny triumf jaki odniósł w Belgii miał miejsce podczas nieco mniej prestiżowego Scheldeprijs.

Jak donoszą norweski Sykkelmagasinet teraz przed kolarzem Intermarché – Wanty – Gobert ciekawy wybór. Z jednej strony Alexander Kristoff ma mieć ofertę od obecnego pracodawcy, z drugiej być kuszonym przez prokontynentalną formację Uno-X Pro Cycling Team. Norwesko-duńska ekipa z pewnością może zagiąć parol na zatrudnienie 34-latka – w końcu ten z miejsca stałby się jednym z jej liderów tak sportowo, jak i marketingowo. Odpowiedzi na pytanie gdzie wyląduje ten doświadczony kolarz nie poznamy jednak zbyt prędko – do okienka transferowego mamy jeszcze w końcu prawie 2 miesiące.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments