fot. GKS Cartusia Kartuzy

Równolegle do zmagań pań nad Bałtykiem rozegrano także VI rundę Pucharu Polski, której gospodarzami były Niwki i Turawa. Rywalizowano w kategoriach wiekowych od orlika po młodzika.

W sobotę, w podopolskich Niwkach, uczestnicy Pucharu Polski zmierzyli się z jazdą indywidualną na czas. Na juniorów czekało ledwie 9,6km, a o zwycięstwie zadecydowało 0,15s. O tyle wygrał Kajetan Wąsowicz (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowska). Drugi był Filip Gruszczyński (Grupa Kolarska Gliwice), a podium uzupełnił Tomasz Andrzejczak (KKS Gostyń). Rywalizowało 30 zawodników.

Dużo liczniejsza, bo aż 92-osobowa stawka, zmierzyła się w kategorii juniora młodszego. Wygrał Patryk Goszczurny (KTK Kalisz), drugi był Adam Bronakowski (WMKS Olsztyn), a podium uzupełnił Wiktor Staniewski (Stow. KS 64-sto Leszno). Ostatnią grupą byli młodzicy – tam po kolejne zwycięstwo w tym roku sięgnął Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda).

Pełne wyniki jazdy indywidualnej na czas

Wyścigi ze startu wspólnego
W niedzielę zawody przeniosły się do sąsiedniej gminy, gdzie do trzech kategorii z soboty dołączyli także orlicy. W ich stawce ściganie zdominowali kolarze GKS Cartusii Kartuzy. To do nich należało zwycięstwo z trzyosobowej akcji, które wywalczył Aleksander Krukowski, mieli także 3. na mecie Mateusza Cywińskiego, 5. Jakuba Soszkę i 6. Szymona Pomiana. Drugi w stawce był Bartosz Małkiewicz (LKS Baszta Golczewo), a 4. miejsce zajął Piotr Maślak (KK Tarnovia).

Razem z orlikami na dystansie 120km jechali także juniorzy. Tam samotnie metę przeciął triumfator z soboty – Kajetan Wąsowicz (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowska). Drugi, już z dużej grupy, był Bartosz Marut (Grupa Kolarska Gliwice), a trzecie miejsce zajął Paweł Więczkowski (UKS Koźminianka Koźminek).

Z długą na 90km trasą zmierzyła się przeszło setka juniorów młodszych. Wygrał Kacper Mientki (UKS Copernicus Toruń CCC), za nim metę przecięli Michał Strzelecki (LUKS Dwójka Progroup) i Kacper Kwiatek (KTK Kalisz).

Chyba nikogo nie zdziwi, że w stawce młodzików ponownie najlepszym okazał się być Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda). Za jego plecami drugie miejsce zajął Jakub Walentowski (Akademia Kolarska Bonecki Team), a trzeci był Michał Sołtys (KS Deichmann SKMS Mat Sobótka).

Pełne wyniki wyścigów ze startu wspólego

Kolejne rundy Pucharu Polski już w najbliższy weekend w Koziegłowach i Pińczycach oraz tydzień później w wielkopolskim Lusowie i Chrzypsku Wielkim.

Poprzedni artykułMemorial Monica Bandini 2022: Silvia Persico wygrywa, Dominika Włodarczyk 7.
Następny artykułCriterium du Dauphine 2022: Uciekinier Alexis Vuillermoz wygrał drugi etap
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments