fot. Israel Cycling Academy

Israel – Premier Tech nie hamuje ze wzmacnianiem swojej formacji i właśnie ogłosiło kolejny ruch na linii Israel Cycling Academy – worldtourowa ekipa. Dwuletni kontrakt podpisał tam Mason Hollyman.

Nie ma pewności, że będziemy w przyszłym sezonie oglądali Israel – Premier Tech w World Tourze, ale jeśli uda im się zachować tę licencję to solidnie skorzystają na tym młodzi kolarze z Israel Cycling Academy. Wcześniej ogłoszono już podpisanie Marco Frigo i Dereka Gee, teraz dołącza do nich 21-letni Mason Hollyman.

Mason Hollyman to jeden z najbardziej obiecujących talentów, jeśli chodzi o nową generację kolarzy. Chociaż ma dopiero 21 lat, udowodnił, że ma wszystko, czego potrzeba, aby wspiąć się na poziom World Tour. Jego zwycięstwo w zeszłym roku w Volta a Portugal było znakiem tego, co nadejdzie, a w tym roku zrobił wrażenie czwartym miejscem w Trofea Piva i czy piątym w Liège-Bastogne-Liège do lat 23

— podkreśla Kjell Carlström, dyrektor generalny Israel – Premier Tech.

Młody Brytyjczyk z pewnością będzie szykowany przez tę ekipę do liderowania w trudnych wyścigach. 21-latek świetnie się wspina, acz może budzić wątpliwości czy już jest na wystarczającym poziomie, by trafić do formacji WT. Tych wątpliwości nie ma jednak Sylvan Adams, twarz całego projektu Israel – Premier Tech.

Mason jest trzecim zawodnikiem z ICA, którego ogłosiliśmy. Uważamy, że zainwestowaliśmy w trzech wyjątkowych zawodników, a wszyscy wniosą do zespołu zróżnicowany zestaw umiejętności. To wszystko jest potwierdzeniem skuteczności naszego programu rozwoju zawodników. Dzięki mieszance młodych talentów i silnych, doświadczonych kolarzy, IPT jest w stanie kontynuować nasz stały postęp. Oczywiście jestem szczególnie zadowolony z Dereka Gee, mojego rodaka z Kanady. Witamy w Israel – Premier Tech, Derek, Mason i Marco!

— powiedział na temat tych ruchów Sylvan Adams.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments