fot. petersagan.com

Trzykrotny mistrz świata w kolarstwie szosowym Peter Sagan (TotalEnergies) przerwie swoje przygotowania do Tour de France, które odbywa w Stanach Zjednoczonych i w przyszły weekend wystartuje w wyścigu po szutrach Unbound Gravel rozgrywanym w tym kraju. 

Peter Sagan wybrał krótszy, 167-kilometrowy dystans wyścigu z łączną liczbą metrów przewyższenia 5270. Impreza będzie rozgrywana po Flint Hills w Kansas.

Nie będzie to pierwszy występ Słowaka na szutrach. Był już widziany w sygnowanej swoim nazwiskiem imprezie Gran Fondo w Truckee w Kalifornii. Ponadto startował w imprezach gravelowych swojego sponsora – marki Specialized.

Jego start w Unbound Gravel również jest łączony z kontraktem z marką Specialized, ale ponadto Peter Sagan zawsze mówił, że lubi ścigać się po szutrach i być może po zakończeniu szosowej kariery skoncentruje się właśnie na tej odmianie kolarstwa.

Sagan przebywa obecnie w Utah, gdzie wraz ze swoim kolegą z drużyny i przyjacielem Danielem Ossem przygotowuje się na wysokości do Wielkiej Pętli. Po wyścigu Unbound Gravel ma wrócić do Europy, spędzić kilka dni w domu, a następnie pojechać na wyścig Tour de Suisse.

Więcej o pobycie Petera Sagana w Stanach Zjednoczonych pisaliśmy TUTAJ

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam

Mile przeliczone prawie dobrze, stopy przewyższenia całkiem źle:) Pozdrawiam